Erste Group Bank AG udzielił kolejnego kredytu dla firmy Cavatina Holding S.A. na prowadzenie inwestycji we Wrocławiu

Bank Erste Group Bank AG nie po raz pierwszy pokłada zaufanie w firmę Cavatina Holding S.A., udzielając jej ponownie finansowania. Tym razem środki są przeznaczone na realizację kluczowego projektu Grupy zlokalizowanego we Wrocławiu. Rozpoczęte jeszcze w październiku finansowanie ma na celu zapewnienie deweloperowi funduszy na refinansowanie kosztów związanych z budową biurowca Quorum D, do kwoty 25 mln euro. Dodatkowo, przewidziane jest wsparcie finansowe na kontynuację budowy Quorum A w wysokości do 20 mln euro oraz do 3 mln euro na koszty VAT.

Zbudowany nad rzeką Odrą wielofunkcyjny kompleks Quorum to największa tego rodzaju inwestycja w mieście. Jego wyjątkowa lokalizacja i wysoki standard przestrzeni czynią go atrakcyjnym dla potencjalnych najemców i mieszkańców miasta.

Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding S.A., podkreśla, że firma od lat buduje zaufanie w sektorze finansowym na arenie międzynarodowej poprzez konsekwentną realizację założeń i osiąganie dobrych wyników na polskim rynku deweloperskim. To pozwoliło na kolejne uzyskanie finansowania na jeden z kluczowych projektów Grupy. Kompleks Quorum to trzecia i największa inwestycja firmy we Wrocławiu, która harmonijnie wpisuje się w miejski krajobraz i tworzy nowe, dostępne dla wszystkich przestrzenie rekreacyjne nad brzegiem Odry. Budynek D, oddany do użytku rok temu, stanowi doskonałą reprezentację tego kompleksu – najemcy stworzyli tu przestrzeń biurową dostosowaną do swoich potrzeb, a efektowne i funkcjonalne części wspólne służą ich pracownikom.