Odejście na emeryturę Jerzego Weraksy, który przez dekady strzegł Wrocławia przed powodziami

Jerzy Weraksa, zasłużony dla Wrocławia specjalista ds. ochrony przeciwpowodziowej, po trzech dekadach niesłabnącej pracy, decyduje się na przejście na emeryturę. Przez ten czas swoją wiedzą i doświadczeniem oraz nieustającym zaangażowaniem przyczyniał się do ulepszania systemów zabezpieczeń przeciw powodziom w mieście. Mimo jego ciężkiej pracy, Wrocław dwukrotnie doświadczył skutków ekstremalnych zalani. Dzięki Weraksie, miasto było jednak gotowe stawić czoła tym wyzwaniom.

Kilka tygodni temu Weraksa pełnił funkcję szefa Sekcji ds. Wrocławskiego Węzła Wodnego i Ochrony Przeciwpowodziowej, która działała przy Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego Wrocławia. Jego zadaniem była koordynacja prac zespołu, którego głównym celem było zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa mieszkańcom Wrocławia przed ewentualnymi powodziami.

W momencie przechodzenia na zasłużony odpoczynek, Weraksa jest pewny, że miasto jest dostatecznie chronione przed zagrożeniem powodziowym. Jego osiągnięcia obejmują stworzenie najbardziej rozbudowanego zestawu scenariuszy zaradczych na wypadek wystąpienia powodzi w całej Polsce.