Podpisana umowa na dofinansowanie rozbudowy infrastruktury drogowej we Wrocławiu

Została złożona podpis na umowie, która przewiduje finansowe wsparcie dla projektów modernizacji dróg oraz budowy nowych arterii komunikacyjnych we Wrocławiu. Obszary objęte inwestycjami znajdują się na zachodzie, wschodzie i południu miasta. Zgodnie z warunkami umowy, środki w wysokości 27,5 miliona złotych zostaną przeznaczone na ten cel z funduszy rządowych.

Fundusze na remonty i budowę nowych dróg na terenie gmin i powiatów w całym kraju na rok 2023 zostały przydzielone już w lutym. Dolny Śląsk otrzymał łącznie 147,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, z czego prawie 27,5 miliona złotych trafiło do Wrocławia. Oficjalne podpisanie umowy miało miejsce 4 sierpnia w Urzędzie Wojewódzkim.

Planowane są prace remontowe na ulicach Swojczyc. To stanie się możliwe dzięki uzyskanemu dofinansowaniu. Jak podkreślono, wprowadzenie zmian w systemie podatkowym od roku 2019 przyczyniło się do znacznych strat w budżetach samorządów na terenie całej Polski, a więc dodatkowe środki są niezwykle cenne.

Prezydent Wrocławia wyraził swoje zadowolenie z pozyskanych środków na rozwój infrastruktury drogowej miasta. Przy okazji zwrócił uwagę, że według oficjalnych obliczeń, Wrocław stracił 781 milionów złotych tylko w tym roku na rzecz zamrożenia wpływów z podatku PIT na poziomie wynikającym z roku 2019.