Planowane prace remontowe na placu Społecznym. Jakie zmiany w ruchu tramwajowym?

Na nadchodzący weekend, czyli 9-10 grudnia, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) w Wrocławiu ma zamiar przeprowadzić prace remontowe na placu Społecznym. Planowane działania wpłyną na funkcjonowanie linii tramwajowych numer 4, 12, 13 i 16, które zostaną przekierowane na objazdy.

– Decyzja o częściowym zamknięciu placu Społecznego dla ruchu tramwajowego wynika z konieczności przeprowadzenia prac sieciowych wzdłuż ulicy Kujawskiej – wyjaśnia Barbara Balicka, przedstawicielka MPK Wrocław.

Ponieważ zaplanowane prace mają odbyć się w weekend, na dwa dni zostaną wprowadzone specjalne trasy objazdów:

Tramwaje linii „czwórka” zostaną przekierowane w obu kierunkach od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Kołłątaja, Skargi, plac Dominikański, plac Społeczny, most Pokoju i ulicę Szczytnicką aż do placu Grunwaldzkiego.

Linie 12 i 13 będą kursować w obu kierunkach od placu Społecznego przez most Pokoju oraz ulicę Szczytnicką.

Tramwaje linii 16, które kursują na trasie z Tarnogaju do Karłowic, zostaną przekierowane od ulicy Hubskiej przez ulicę Glinianą, Borowską, Peronową, Kołłątaja, Skargi, plac Dominikański, plac Społeczny, most Pokoju i ulicę Szczytnicką aż do placu Grunwaldzkiego. Trasa ta dotyczy przejazdu w jednym kierunku. W drodze powrotnej z Karłowic do Tarnogaju tramwaje pojadą od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego, ulicę Mickiewicza, Skłodowskiej-Curie, plac Grunwaldzki, ulicę Szczytnicką, most Pokoju, plac Dominikański, ulicę Skargi, Kołłątaja, Peronową, Borowską i Glinianą aż do ulicy Hubskiej.