Ostatnie pożegnanie Daniela Chojnackiego, znaczącej postaci dla społeczności rowerowej Wrocławia

W Jeleniej Górze zostanie pożegnany Daniel Chojnacki, wybitny aktywista z Wrocławia, promotor zdrowego trybu życia i były oficer rowerowy. Ceremonia żałobna odbędzie się w bazylice pod wezwaniem św. Erazma i Pankracego, a uczestnikami będą najbliżsi zmarłego, przyjaciele, znajomi oraz mieszkańcy obu miast.

Końcowe ceremonie poświęcone pamięci Daniele Chojnackim, który tragicznie stracił życie podczas wspinaczki w Alpach, zaplanowano na poniedziałek 4 grudnia. O godzinie 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta żałobna w bazylice św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze. O 13:30 nastąpi uroczystość pogrzebowa na Starym Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Sudeckiej 44.

Wrocławianie postanowili uczcić pamięć śp. Daniele Chojnackiego, oddając mu hołd za jego działalność społeczną. Niebawem rozpoczną oni rowerowy rajd po ulicach swojego miasta. Pasja do kolarstwa była jednym z głównych zainteresowań Chojnackiego. Przed objęciem roli prezesa Karkonoskiej Grupy GOPR, w latach 2007-2022 Chojnacki sprawował obowiązki oficera rowerowego we Wrocławiu.