Tragiczne zdarzenie w Oleśnicy: Kobieta potrącona przez samochód nie przeżyła

Pierwszy dzień grudnia przyniósł smutną wiadomość z okolic Wrocławia, dokładnie z miejscowości Oleśnica. Podczas wykonywania manewru cofania, kierująca samochodem marki Toyota nie dostrzegła idącej za jej pojazdem kobiety. Niestety, potrącona przechodnia nie udało się uratować – pomimo natychmiastowego podjęcia reanimacji, 80-letnia kobieta zmarła na miejscu.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce 1 grudnia, w godzinach porannych, około godziny jedenastej. Lokalizacja to ulica Daszyńskiego w Oleśnicy. Kierująca autem była trzeźwa, jednak manewr cofania przeprowadziła nie zauważając przechodzącej za jej autem starszej kobiety.

Sytuację relacjonuje starszy aspirant Bernadeta Pytel z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy: „Mieszkanka powiatu oleśnickiego, podczas wykonywania manewru cofania, najechała na pieszą. Około 80-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierująca była trzeźwa”.

Na miejscu tragedii interweniowały służby ratunkowe, w tym policja. Pomimo błyskawicznego podjęcia działań i przeprowadzenia reanimacji krążeniowo-oddechowej, niewiele można było zrobić. Życia 80-letniej przechodni nie udało się uratować – zmarła ona na miejscu.