Wizyta piłkarzy Śląska Wrocław w azylu stowarzyszenia Ekostraż

W czwartkowy dzień, zawodnicy drużyny Śląska Wrocław zdecydowali odwiedzić schronisko dla zwierząt prowadzone przez stowarzyszenie Ekostraż, które jest znane z aktywności na rzecz ratowania, leczenia oraz rehabilitacji zarówno zwierząt domowych jak i dzikich. Celem tej wizyty było przede wszystkim zwrócenie uwagi publiczności, w tym kibiców piłki nożnej, na konieczność udzielania wsparcia nie tylko osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, ale również zwierzętom potrzebującym pomocy.

Ekostraż jest jednym z największych stowarzyszeń w Polsce, które specjalizuje się w działaniach na rzecz dobrostanu zwierząt. Już od 13 lat, w schronisku tej wrocławskiej organizacji toczy się ciężka batalia o zdrowie i życie różnego rodzaju zwierząt – od psów i kotów, poprzez jenoty i ptaki, aż po dzikie małe ssaki. Co więcej, Ekostraż jest wyjątkowo zaangażowany w pomoc jeżom. Organizacja ta nie tylko interweniuje, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie jakiegoś zwierzęcia, ale również pomaga w poszukiwaniu dla nich nowego domu.

Patryk Szwedzik i Mateusz Górski, zawodnicy Śląska Wrocław, rzadko są widywani poza boiskiem. W czwartek zdecydowali jednak odwiedzić podopiecznych stowarzyszenia Ekostraż. Spotkanie z czworonożnymi pensjonariuszami schroniska, wciąż oczekującymi na adopcję, było okazją do wspólnego krótkiego spaceru i zabawy.