Nowy ośrodek zdrowia w podwrocławskich Siechnicach. Są plany!

Zatwierdzono plany budowy nowoczesnego ośrodka zdrowia pod Wrocławiem. Placówka powstanie w miejscowości Siechnice, a korzystać z niej będzie można najprawdopodobniej już za dwa lata. Zakres usług będzie obejmował podstawową opiekę zdrowotną, poradnię specjalistyczną oraz przychodnię rehabilitacyjną. Łączny koszt Gminnego Ośrodka Zdrowia wynieść ma 24,5 mln zł.

Problem ośrodka zdrowia w Siechnicach zostanie rozwiązany

Mimo iż Siechnice stanowią jedną z najdynamiczniej rozwijających się gmin, to jej mieszkańcy wciąż odczuwają brak nowoczesnego, funkcjonalnego ośrodka zdrowia. Na terenie miejscowości znajduje się co prawda placówka medyczna, jednak budynek, w którym jest ona zlokalizowana, jest stary i zniszczony, wskutek czego nie jest ona w stanie prosperować, jak należy. Problem ten ma zostać rozwiązany w ciągu dwóch najbliższych lat. Zapadła bowiem oficjalna decyzja o budowie nowego ośrodka zdrowia. 12 lutego Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna zawarła umowę z wykonawcą, którym będzie firma Erbud Operations. Zgodnie z projektem, budynek ośrodka będzie miał kształt prostokąta o wymiarach 103 m na 17 m.

Nowoczesna placówka dla mieszkańców

Nowy ośrodek powstanie zgodnie z planem w samym centrum miasta, na zbiegu ulic Kościelnej, Zacisze i Sportowe. Ma to być nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek z podziemnym parkingiem, przystosowany również dla osób niepełnosprawnych. Placówka będzie w stanie obsłużyć blisko 550 osób dziennie. Ośrodek będzie obsługiwał podstawową opiekę zdrowotną, obejmującą poradnie dla dorosłych oraz dzieci, a także przychodnię specjalistyczną, wyposażoną w nowoczesny sprzęt zabiegowy i diagnostyczny. Na miejscu będzie można skorzystać również z usług rehabilitacyjnych. Plan obiektu uwzględnia ponadto aptekę, przestrzeń biurową oraz zaplecze sanitarno-techniczne. Całkowity koszty inwestycji oszacowano na 24,5 mln zł. Wyznaczony czas na realizację inwestycji wynosi 24 miesiące, co oznacza, że mieszkańcy Siechnic będą mogli korzystać z usług placówki w połowie 2023 roku.