Hydropolis

Wrocław to miasto pełne wrażeń i emocji. Każdy, kto przyjeżdża w odwiedziny do Wrocławia, wraca stamtąd dużą dawką wspomnień i pięknych krajobrazów. Na terenie miasta znajduje się wiele zabytków historycznych, muzeów, parków i innych atrakcji turystycznych. Można tutaj przyjechać zarówno z przyjaciółmi, rodziną, jak i samotnie. Jednym z obiektów wartych polecenia jest Centrum Edukacji Ekologicznej o nazwie Hydropolis. Wrocław to miasto bardzo wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Na jego terenie znajduje się drugi największy rynek w Polsce oraz najstarsza restauracja w Europie o nazwie Piwnica Świdnicka. Ponadto, Wrocław znajduje się na czwartym miejscu pod względem ilości mostów w Europie. To tutaj powstał pierwszy obóz zagłady na osiedlu Tarnogaj, czyli na obecnym Wzgórzu Gajowym.

Hydropolis Wrocław – czy warto zobaczyć?

Jeżeli jesteś pasjonatem wody zarówno pod względem chemicznym, fizycznym, jak i historycznym, koniecznie powinieneś odwiedzić Hydropolis we Wrocławiu. To miejsce, które zachwyca każdego turystę bez względu na wiek i zainteresowania. Centrum Wiedzy Ekologicznej o nazwie Hydropolis Wrocław to możliwość pogłębienia wiedzy na temat żywiołu wodnego, bez którego życie na Ziemi nie miałoby miejsca. Ośrodek Hydropolis Wrocław łączy w sobie aspekty edukacyjne z nowoczesną formą prezentacji, gdzie można uczestniczyć interaktywnie w wystawie. Hydropolis Wrocław to jedyny taki obiekt w Polsce oraz jeden z nielicznych tego typu miejsc na terenie Europy, który zdecydowanie warto odwiedzić, będąc w mieście Wrocław.

Hydropolis Wrocław – cennik biletów wejściowych

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu znajduje się w pięknym, neogotyckim podziemnym zbiorniku wody, której czysta powierzchnia wynosi ponad 4 tysiące metrów kwadratowych. Pierwotnie do 2011 roku znajdujący się pod ziemią zbiornik należał do wrocławskich wodociągów. Końcem 2015 roku miejskie przedsiębiorstwo zajmujące się wodociągami i kanalizacją postanowili przekształcić budowę zbiornika w celu powstania Hydropolis Wrocław. Cennik biletów jest bardzo różny i zależny od statusu turysty. Klasyczny bilet normalny wynosi 27 złotych, zaś bilet ulgowy jest o 9 złotych tańszy.

Hydropolis we Wrocławiu – poznaj historię głębin

W centrum wiedzy o wodzie Hydropolis we Wrocławiu znajduje się bardzo ciekawa sala o nazwie Planeta wody. W jej ścianach poznasz najgłębsze teorie na temat pochodzenia wodnego żywiołu, a także jak ważne i duże jest jego funkcjonowanie w całym wszechświecie. Wyjątkowość tego miejsca stanowi obecność kapsuły batyskafu Trieste, w której zanurkowało dwóch bohaterów na dno Rowu Mariańskiego w 1960 roku. Inna część wystawy zaadaptowana została w celu przedstawienia motywu wody oraz jej znaczeniu w sztuce, kulturze i religii. Ekspozycja prezentuje również znaczenia źródła w życiu organizmów żyjących na planecie ziemskiej, a także porusza wątki związane z miastem Hydropolis Wrocław. Bilety sprzedawane są co 30 minut na konkretną godzinę.

Hydropolis we Wrocławiu – co takiego czeka Cię na terytorium obiektu?

Ta wspaniała, nietuzinkowa atrakcja Wrocławia znajdująca się Na Grobli odkrywa wszelkie tajemnice i procesy, w których bierze udział woda. Multimedialna wystawa porusza takie aspekty jak funkcje wody w ciele człowieka, ruchy prądów oceanicznych, które mają znaczny wpływ na kształtowanie Ziemi. Hydropolis we Wrocławiu uświadamia, jak ważna jest woda dla życia człowieka oraz funkcjonowaniu kuli ziemskiej. Centrum Wiedzy Ekologicznej Hydropolis Wrocław to multimedialna opowieść, która zachwyci każdego turystę. Wystawa podzielona jest na dziewięć tematycznych sektorów, w których każdy z nich przedstawia inne walory wody oraz ukazuje żywioł z różnych perspektyw.

Hydropolis Wrocław bilety – różne rodzaje i możliwości

Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis Wrocław uzyskało ogromne zainteresowanie zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. W związku z tak dużym pozytywnym odbiorem Hydropolis we Wrocławiu posiada bogatą ofertę biletów łączony z innymi atrakcjami turystycznymi miasta. Możliwości tego typu sprawiają, że turyści przyjeżdżający do miasta jeszcze chętniej odwiedzają Hydropolis Wrocław. Bilety znajdujące się w ofercie są łączone z ZOO, Aquapark, a także znajdują się ulgi dla Karty Dużej Rodziny, Nasz Wrocław, a także istnieje możliwość zakupu URBANCARD PREMIUM. Szczegółowy opis biletów wstępu jest dostępny na stronie internetowej Hydropolis we Wrocławiu.