Groźny karambol na trasie S8 pod Wrocławiem

Na drodze ekspresowej S8 pod Wrocławiem doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Zderzyło się pięć samochodów, przez co droga była zablokowana przez dłuższy czas. Ranna została jedna osoba.

Zablokowana droga

Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych na trasie S8, nieopodal węzła Łozina. Uczestniczyło w nim pięć pojazdów: dwa auta osobowe, dwa ciężarowe oraz bus. Droga w kierunku Oleśnicy była zablokowana przez wiele godzin, wskutek czego wytworzył się ponad pięciokilometrowy korek, kończący się na wysokości łącznika Długołęka. Prawy pas drogi został odblokowany dopiero przed godziną 13.

Kobieta nie dostosowała prędkości do warunków pogodowych

Zgodnie z informacjami, jakie przekazała OSP Łozina, sprawczynią karambolu była kierująca pojazdem marki BMW. Wszystko wskazuje na to, że nie dostosowała prędkości do trudnych warunków pogodowych panujących tej nocy na drodze, wskutek czego straciła panowanie nad autem. Samochód kobiety wpadł w poślizg, po czym uderzył w busa, a następnie z dużą siłą został uderzony w bok przez samochód ciężarowy. Kierująca doznała poważnego urazu głowy. Nieprzytomna została przetransportowana do szpitala.