Nowa atrakcja Wrocławia: Muzeum Śląska otwarte dla publiczności

We wtorek, 5 września, entuzjaści piłki nożnej i historii będą mieli okazję do odkrywania historii WKS Śląsk Wrocław w nowo otwartym Muzeum Śląska. Od godziny 10:00, zwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję do podróży przez ponad 75 lat istnienia klubu futbolowego, eksplorując różne części muzeum.

Goście muzeum będą mieli możliwość zgłębienia wiedzy na temat zasłużonych piłkarzy Śląska, przyjrzeć się blisko historycznym herbom klubu, a także obejrzeć najważniejsze gole zdobyte przez Śląsk w rozgrywkach europejskich. Będzie też okazja do zobaczenia stadionów, na których śląscy piłkarze grali swoje domowe mecze.

Ekspozycje w muzeum podzielone są na etapy reprezentujące poszczególne okresy historii klubu i Wrocławia, takie jak era odbudowy miasta po wojnie (1945-1956), awans do ekstraklasy w 1964 roku, złote lata 70. czy powrót na szczyty sukcesów. Wśród wystaw znajdują się także zabytkowe artefakty, takie jak dokumenty czy proporce, wypowiedzi zawodników, archiwalne zdjęcia oraz materiały filmowe. Ciekawostką jest rotunda dedykowana stadionom oraz interaktywna „piłka” służąca jako ekran do wyświetlania multimediów.

Muzeum uwzględnia również kibiców – prezentuje ono atmosferę meczową za pomocą projekcji. Po spacerze po muzeum, zwiedzający mogą skorzystać ze strefy aktywności dla dzieci i młodzieży, która znajduje się pod trybunami. Bezpieczne i przestronne urządzenia do zabawy są dostępne zarówno dla odwiedzających muzeum, jak i Sports Bar w pobliskim Browarze Stu Mostów.