Nagrody dla wyróżniających się naukowców Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wręczone w Auli Leopoldyńskiej

W prestiżowych wnętrzach Auli Leopoldyńskiej odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród naukowców zasłużonych dla Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Rektor uczelni, prof. Ponikowski, podkreślił, że to dzień wyjątkowy, święto uniwersytetu, podczas którego uhonorowano wybitne osoby – lekarzy, pracowników edukacyjnych oraz personel szpitala klinicznego przy uniwersytecie.

Podczas tego wydarzenia wręczono różne formy nagród. Były wśród nich między innymi Nagrody im. Wiktora Brossa, nagrody za wkład w proces dydaktyczny oraz specjalne wyróżnienia dla osób zaangażowanych w prowadzenie badań naukowych.

Rola Kapituły, złożonej z 18 profesorów pod przewodnictwem prorektora prof. Dariusza Janczaka, polegała na ocenie 41 wniosków nominacyjnych. Kandydatury były analizowane pod kątem nowatorskich i oryginalnych rozwiązań w medycynie. Po długich deliberacjach, Kapituła wybrała po trzy nominacje w trzech kategoriach, co dało łącznie dziewięć osób do nagrodzenia.

Władze Uniwersytetu Medycznego podkreślały, że Święto Uniwersytetu jest idealną okazją, aby podziękować całej społeczności akademickiej za miniony rok. To także chwila do docenienia tych osób, które przyczyniają się do rozwoju i prestiżu uczelni.