Kamienica na Kępie Mieszczańskiej wrocławskiej za 3,5 miliona złotych – prestiżowa okazja od Agencji Mienia Wojskowego

Jeżeli chodzi o luksusowe miejsca we Wrocławiu, Kępa Mieszczańska zdecydowanie wybija się na czoło. Na tej wyspie znajduje się pewna kamienica, której historia nierozerwalnie wiąże się z dawnym kasynem. Obecnie, ten cenny kawałek nieruchomości jest własnością Agencji Mienia Wojskowego, która postanowiła wystawić go na sprzedaż. Wywoławcza suma to jakieś 3,5 miliona złotych.

Ale czy ta stara willa jest istotnie warta tak gigantycznej sumy? Nieruchomość położona pod adresem Mieszczańska 7, usytuowana na malowniczej Kępie Mieszczańskiej, została zbudowana w roku 1939. Jak donosi Agencja Mienia Wojskowego, zachowało się parę kart pocztowych ze starożytności, które pięknie prezentują tą willę. Podczas okresu wojennego, kamienica pełniła różnorodne funkcje, między innymi była siedzibą kasyna oficerskiego 6. Śląskiego Batalionu Taborowego. Wiedza o późniejszych losach budynku jest nieco mętna, lecz wiadomo, że do grudnia 2013 roku, willa była domem dla Wojskowego Biura Emerytalnego. Kamienica pod adresem Mieszczańska 7 jest również wpisana do rejestru zabytków Wrocławia.

Willa wykazuje ogromny potencjał zarówno jako dom mieszkalny, jak i biurowiec. Całość nieruchomości ma 1026 metrów kwadratowych, z czego aż 840 metrów kwadratowych stanowi powierzchnię użytkową (nie licząc strychu). Możliwości adaptacji budynku są szerokie: edukacja, handel, biuro, usługi typowo miejskie czy popularne. Solidna, murowana willa zawiera dwa piętra, użytkowe poddasze oraz piwnice, a także działkę, która czeka na zagospodarowanie.