Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Jeżeli jesteś miłośnikiem malarstwa oraz rzeźby, koniecznie musisz odwiedzić Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Ekspozycje stałe na terenie obiektu obejmują Sztukę Śląską, Sztukę Europejską, a także niezwykle cenioną przez odwiedzających Wystawę Cudo-twórcy. Muzeum Narodowe we Wrocławiu zachwyca każdego nie tylko w środku, ale również na zewnątrz. Piękny budynek w stylu neorenesansowym, którego ściany pokryte są bluszczem, robi ogromne wrażenie o każdej porze roku. 

Muzeum Narodowe we Wrocławiu – jedno z największych muzeów w całej Polsce

Wrocław posiada wiele cennych, ważnych dla Polski obiektów. Muzeum Narodowe we Wrocławiu jest jednym z najważniejszych i największych obiektów muzealnych w Polsce. Na terenie obiektu możemy podziwiać ż ponad 200 tysięcy eksponatów. Ponadto, w Muzeum Narodowym znajdują się również zbiory przeniesione z miasta Lwów. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a spacer pośród sal muzealnych we Wrocławiu to coś, co na długo pozostaje w pamięci. 

Muzeum Narodowe we Wrocławiu – zbiory cyfrowe 

W ofercie muzealnej znajduje się tzw. kolekcja cyfrowa, dzięki której możesz podziwiać dzieła na terenie muzeum online. Sytuacja epidemiologiczna bardzo wpłynęła na rozwój zdanego odbioru i podziwiania sztuki. Teraz możesz odwiedzić muzeum również, będąc w domu! Muzeum Narodowe we Wrocławiu posiada bogatą gamę cyfrowych zbiorów, co umożliwia wirtualne zwiedzanie obiektu. Ponadto, możesz zapisać dzieła, pobrać cyfrowe obrazy oraz dodawać do ulubionych, co pozwoli Ci stworzyć własną kolekcję najbardziej podziwianych dzieł. Nie musisz tracić czasu na znalezienie swojego ulubionego obrazu, wystarczy dodać go do ulubionych i możesz wrócić do niego o każdej porze. Brzmi cudownie, prawda? Zobacz, jak to działa! 

Jak stworzyć własną kolejce na stronie internetowej Muzeum Narodowe we Wrocławiu?

Zbiory cyfrowe dostępne są dla wszystkich odwiedzających stronę internetową muzeum. Jednakże, po zarejestrowaniu się, będziesz mógł zapisywać ulubione obrazy i tworzyć na swoim koncie własną kolekcję. Wystarczy tylko kliknąć ikonkę serduszka znajdującej się w prawym górnym rogu cyfrowego dzieła. Oprócz tego, Muzeum Narodowe we Wrocławiu umożliwia swoim użytkownikom tworzyć i organizować kolekcję na swoim koncie. To Ty decydujesz, co znajduje się w Twojej kolekcji i jak chcesz ją nazwać.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu – obrazy, które znajdziesz na terenie obiektu

Największy i najważniejszy obiekt muzealny we Wrocławiu posiada bogatą i wielce podziwianą kolekcję cenionych dzieł sztuki polskiej i europejskiej. Jeśli uwielbiasz malarstwo sztuki średniowiecza i renesansu, koniecznie odwiedź Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Obrazy, jakie tutaj zobaczysz to dzieła polskich artystów takich jak: Jan Matejko, Jacek Malczewski, Józef Chełmoński, Stanisław Wyspiański, Józef Brandt i wiele innych bardzo szanowanych artystów sztuki polskiej. W sali poświęconej sztuce europejskiej możesz podziwiać obrazy renesansowych artystów, m.in. Agnolo Bronzino, Georg Pencz, czy Pieter Brueghel. Nie brakuje również obrazów sztuki modernizmu oraz artystów takich jak Wassily Kandinsky, Tadeusz Makowski. 

Muzeum Narodowe we Wrocławiu – obrazy i dzieła najnowszej ekspozycji

Na terenie obiektu muzealnego we Wrocławiu powstała niedawno najnowsza wystawa Cudo-twórcy. Ekspozycja obejmuje rzemiosło i sztukę zdobniczą, dzieła Wschodu oraz piękną współczesną ceramikę. Wystawa Cudo-twórcy pokazuje świat, który został stworzony przez ludzi o wielkiej wyobraźni. Przedstawia, do czego zdolny jest nasz umysł oraz jakie cudowne przedmioty o charakterze użytkowym może stworzyć własnymi rękoma. To tutaj możesz odbyć wspaniałą podróż w przeszłość, dzięki ekspozycji Cudo-twórcy, którą na stałe oferuje Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Obrazy i dzieła nie tylko robią ogromne wrażenie, ale również wzbudzają podziw i szacunek wobec artystów tworzących przedmioty użytkowe. 

Odwiedź Muzeum Narodowe we Wrocławiu – cennik ekspozycji stałych i czasowych

„Muzeum za złotówkę” to specjalny bilet, który przysługuje wszystkim uczniom i studentom do 26. roku życia. Jest to bardzo wyjątkowa oferta dla osób uczących się, ponieważ przyciąga i edukuję młodzież. Bilety można zakupić online na stronie internetowe Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Cennik jest osobny na wystawy czasowe i stałe, gdzie w jednym i drugim przypadku bilet kosztuje symboliczne 10 złotych. To tylko 20 złotych na zobaczenie ponad 200 tysięcy eksponatów! Zdecydowanie warto poświęcić taką kwotę na zobaczenie tylu wspaniałych dzieł.