Autobiograficzny spektakl "Historia Ukrainy" w Instytucie Grotowskiego – zaproszenie na unikalne wydarzenie

Nadchodzi niepowtarzalna okazja, by zaznajomić się z historią Ukrainy poprzez pryzmat życia trzech kobiet. Teatr GAS, ukraińska grupa teatralna działająca we Wrocławiu, zaprasza na pełne emocji przedstawienie „Historia Ukrainy”. Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 24 lutego w Instytucie Grotowskiego, a dokładniej w Sali Teatru Laboratorium. Spektakl rozpocznie się o godzinie 22:30 i jest częścią festiwalu „Obywatelka Rzeka”.

Ponadto, spektakl ma charakter performatywny i autobiograficzny. Bohaterkami są Sofia, Dasha i Vasylyna – trzy Ukrainki, których historie splatają się w niepowtarzalny sposób. Każde z nich przytacza swoje wspomnienia, które zapisane są jakby w specjalnym pamiętniku. Co więcej, każde wykonanie tego spektaklu jest inne i jedyny w swoim rodzaju – podkreśla to unikalność tej produkcji.

Językiem spektaklu są zarówno monologi, jak i ruch ciała aktorek. Dodatkowo, używane są także własne teksty artystek oraz projekcje fotografii z ich osobistego archiwum. Wybrane elementy spektaklu odzwierciedlają siłę, smutek i walkę świata demokratycznego przeciw okupacji rosyjskiej. Przygotowany jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej, z dodatkowymi napisami w języku ukraińskim. Spektakl trwa 55 minut, a wejście jest bezpłatne.