Miasto szuka projektanta dla nowej ścieżki tramwajowej

Wrocławska administracja miejska jest w trakcie poszukiwań projektanta, który zaprojektuje nową trasę tramwajową. Ta nowa linia ma za zadanie umożliwić pojazdom komunikacji miejskiej swobodny dojazd do rejonu szpitala położonego przy ulicy Borowskiej. W procesie przetargowym zgłosił się jeden potencjalny kandydat.

Pod koniec października, firma Wrocławskie Inwestycje ogłosiła konkurs na stworzenie koncepcji programowo-przestrzennej, wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla projektu „Trasa Tramwajowa Borowska Szpital we Wrocławiu”. Oferty od potencjalnych wykonawców były otwierane 30 października przez urzędników miejskich.

Przetarg przyciągnął jednak tylko jednego zainteresowanego – firmę Biprogeo Projekt, która zaoferowała swoje usługi za kwotę 889 290 złotych. Przedstawiciele Wrocławskich Inwestycji podkreślają, że miasto planuje przeznaczyć na realizację tego zamówienia sumę 700 000 zł brutto. Czy to oznacza, że przetarg zostanie unieważniony czy może urzędnicy zdecydują się zwiększyć przeznaczony na ten cel budżet, dowiemy się już niebawem.