Patryk Klimala trenuje we Wrocławiu: Czy dołączy do Śląska?

Napastnik polskiego pochodzenia, Patryk Klimala, który od kilku dni korzysta z infrastruktury treningowej Śląska Wrocław, postanowił zakończyć swoją karierę w izraelskim klubie Hapoel Beer Szewa. Czy to oznacza, że Klimala ma zamiar dołączyć do składu wrocławskiego klubu?

Klimala opuścił Izrael w następstwie nasilenia się konfliktu izraelsko-palestyńskiego i dotychczas korzystał z infrastruktury Śląska Wrocław do indywidualnych treningów. Jego uczestnictwo w treningach drużyny Śląska było niemożliwe ze względu na obowiązujący kontrakt z Hapoelem Beer Szewa.

Dyrektor sportowy Śląska Wrocław, Dawid Balda, wyjaśnił całą sytuację na portalu X: „Klimala doszedł do porozumienia z klubem, z którym ma jeszcze ważny kontrakt, w kwestii przeprowadzania indywidualnych treningów, dopóki jego zespół nie wznowi własnych treningów. Niestety, na ten moment nie uzyskał zgody na trenowanie z innym zespołem. Biorąc pod uwagę, że jest on zawodowym sportowcem, chciałby trenować w warunkach profesjonalnych, które oferujemy. Poprosił nas o możliwość korzystania z naszego centrum treningowego (w tym boiska, siłowni i miejsca do regeneracji) na indywidualne treningi, co oczywiście zaakceptowaliśmy z radością… Ale negocjowanie umowy z nim, podczas gdy jego kontrakt z Hapoel Beer Szewa jest nadal ważny, byłoby niezgodne z etyką i sprzeczne z przepisami FIFA. Przyszłość pokaże, co się wydarzy…”