43-letni pedofil skazany za wykorzystywanie własnej córki

Policja zatrzymała mężczyznę, który próbował uciec przed skazującym wyrokiem sądu. Przestępstwem, jakiego się dopuścił, było molestowanie własnej córki.

Gdy 43-latek usłyszał wyrok skazujący, nie chciał dobrowolnie poddać się organom sprawiedliwości. Zamiast tego zdecydował się uciec i ukryć. Na szczęście jednak policja szybko go namierzyła i odprowadziła do aresztu. W więzieniu spędzi 13 lat.

Społeczeństwo coraz bardziej świadome

Jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu wiele osób nie uświadamiało sobie, jaka jest skala problemu. Pedofilia kojarzyła się z czymś bardzo rzadkim, wręcz mitycznym. Dopiero z czasem ludzie zaczęli uświadamiać sobie, że osoby ze skłonnościami seksualnymi wobec dzieci mogą mieszkać w każdej okolicy i nie wzbudzać żadnych podejrzeń.

Wykorzystywanie dzieci z własnej rodziny jest bardzo częste wśród pedofili. Najczęściej, gdy chcemy uchronić nasze dzieci przed zagrożeniami, myślimy o tym, co czeka ich poza domem. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że takie przestępstwa zwykle dzieją się wewnątrz rodziny.