Tragiczny łańcuchowy wypadek na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia: poszkodowani, zablokowany ruch i gigantyczny korek

Poniedziałkowy wieczór (10 czerwca) po 18-tej na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia stał się miejscem straszliwej katastrofy drogowej. Doszło do kolizji wielu pojazdów – ciężarówek, samochodów osobowych oraz busa. W wyniku tego zdarzenia doszło do licznych obrażeń, a trasa okazała się całkowicie zablokowana.

Z trzech dostępnych pasów ruchu, tylko lewy udało się odblokować. Pozostałe – środkowy, prawy oraz pas awaryjny – nadal są nieprzydatne do jazdy. Na skutek tej sytuacji powstał ogromny korek na AOW, który rozciągał się aż do węzła Wrocław Lotnisko.

Nawet po jakimś czasie od wypadku, AOW nadal pozostawała niedostępna dla ruchu. Siły policyjne nadal prowadziły działania na miejscu, a po ich zakończeniu planowany był sprzątanie jezdni. Przeszkody w ruchu drogowym mogły trwać do późnego wieczora, aż do północy.

Szczegółowe informacje na temat okoliczności zdarzenia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia zostały ujawnione. W wyniku tego wypadku cierpiało cztery osoby. – „Zaangażowane były trzy ciężarówki, samochód dostawczy oraz dwa pojazdy osobowe. Najgroźniej ranny okazał się pasażer volkswagena, do którego uderzyła ciężarówka. Doszło do gigantycznego karambolu, w którym pojazdy zderzały się jeden po drugim. Policja nadal bada szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną nieszczęścia był brak ostrożności ze strony jednego z kierowców ciężarówek, który wjechał w zatrzymujące się pojazdy podczas zatoru drogowego.” – poinformował podkomisarz Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.