Kolizje na autostradzie A4 pomiędzy Wrocławiem a Legnicą

Podróżujący autostradą A4 między Wrocławiem a Legnicą muszą się przygotować na utrudnienia. Dochodzi do nich w wyniku dwóch kolizji, które miały miejsce na różnych odcinkach. Na trasie między węzłami Kostomłoty-Kąty Wrocławskie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, natomiast na odcinku między Gościsławem a Kostomłotami pięć pojazdów było zaangażowanych w stłuczkę. W efekcie powstały znaczne korki.

Przypadki te miały miejsce w piątek (4 sierpnia) około godziny 15). Pierwsza kolizja miała miejsce na 136. kilometrze autostrady A4, gdzie na lewym pasie ruchu w kierunku Zgorzelca zderzyło się trzy samochody osobowe. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, nie odnotowano żadnych ofiar. Niemniej jednak, perturbacje w ruchu drogowym mogą potrwać co najmniej do godziny 18.

Kolejna kolizja miała miejsce na 125. kilometrze autostrady A4 na węźle Kostomłoty. Tam doszło do zderzenia pięciu pojazdów, co spowodowało blokadę lewego pasa ruchu w kierunku Wrocławia. Mimo że według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad utrudnienia zostały już usunięte, kierowcy nadal muszą mierzyć się z korkami. Obecne utrudnienia obejmują prawie 3 km.