Utrudnienia w ruchu drogowym pod Wrocławiem z powodu napraw i przeglądów

Początek tygodnia przyniósł intensywne utrudnienia dla kierowców korzystających z głównych dróg pod Wrocławiem. Wpływ na to mają roboty drogowe oraz duże natężenie ruchu, które prowadzą do znacznego spowolnienia tempa jazdy lub powodują zakorkowanie tras. Problem ten jest spotęgowany przez ograniczenia prędkości wprowadzone przez zarządcę drogi na dwóch kluczowych odcinkach od godzin porannych.

W poniedziałek, 7 sierpnia, zarządca drogi zdecydował się na wprowadzenie limitu prędkości na dwóch najważniejszych drogach regionu. Kierowcy mogą poruszać się maksymalnymi prędkościami do 80 km/h na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia na odcinku pomiędzy węzłami Wrocław Północ i Wrocław Stadion, który liczy sobie 630 metrów. Na tym fragment jezdni w stronę Kudowy trwa naprawa dylatacji. Prace te realizowane są już od połowy lipca i będą kontynuowane do końca sierpnia codziennie od pierwszych porannych godzin do godziny 15. Zastosowane ograniczenia obejmują również wyłączenie z ruchu pasa awaryjnego i prawego. Pozostałe dwa pasy funkcjonują z ograniczoną prędkością, co skutkuje pojawianiem się kilkusetmetrowych zatorów przed zwężeniem.

Tego samego dnia rozpoczął się również przegląd Mostu Rędzińskiego, który potrwa do piątku. Prace te są prowadzone między godzinami 8 a 16. Ograniczenie prędkości do 80 km/h obowiązuje także na odcinku od 19 do 21 kilometra na jezdni w stronę Kudowy.

Ostatnim miejscem, gdzie musimy wykazać cierpliwość i dostosować prędkość do limitu 80 km/h jest autostrada A4. Rano o godzinie 8 rozpoczęły się tam prace nad naprawą barier energochłonnych między węzłami Brzezimierz i Brzeg, znajdującymi się na 190 kilometrze drogi w kierunku Katowic. Planowo, zadanie ma zostać zakończone o godzinie 15.