Kolejna tragedia na torach – pociąg potrącił starszą kobietę za stacją Pracze Odrzańskie

W tragicznym wypadku, który miał miejsce 1 lutego, we wczesnych godzinach porannych około 4.50, na szlaku kolejowym tuż za stacją Pracze Odrzańskie, zginęła 64-letnia kobieta. Była to ofiara wypadku z udziałem pociągu Kolei Dolnośląskich, poruszającego się na trasie ze Ścinawy do Wrocławia Głównego.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce na dziesiątym kilometrze trasy kolejowej, nieopodal stacji Pracze Odrzańskie. W wyniku zdarzenia życie straciła 64-letnia kobieta. Obecnie trwają prace nad ustaleniem przyczyn tej tragedii. Dochodzenie prowadzone jest pod nadzorem podkomisarza Przemysława Ratajczyka z biura prasowego policji dolnośląskiej, który na chwilę obecną nie podaje informacji na temat tego, czy kobieta naruszyła ograniczenia i przekroczyła tory w niedozwolonym miejscu, czy też celowo wtargnęła na szlak.

Wiadomo natomiast, że załoga pociągu była trzeźwa w momencie wypadku, a pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń. Uczestnikom podróży zapewniono również alternatywne środki transportu.

Z powodu prac dochodzeniowych na miejscu zdarzenia, ruch kolejowy jest obecnie utrudniony – odbywa się jedynie jednym torem. Przejazd w stronę Stadionu Wrocław został tymczasowo zablokowany.