Kolejkowo – makieta kolejowa Wrocław

Jeżeli chcesz zobaczyć magiczny świat w miniaturze, koniecznie zobaczyć makietę kolejkowo. Wrocław rozwija się pod kątem atrakcji i oferuje turystom możliwości zagłębienia się w historię miejsc ciekawych i interesujących. W Kolejkowo Wrocław będziesz mógł odbyć niesamowitą podróż po miniaturowym świecie tętniącego życiem Dolnego Śląska. Twórcy Kolejkowo Wrocław dołożyli wszelkich starań, aby w nietuzinkowy sposób przestawić kieszonkowe życie mieszkańców Kolejkowa. Aby najlepiej odzwierciedlić rzeczywistość, miniaturowe postaci przedstawione są w sytuacjach życia codziennego. Makieta kolejkowo Wrocław to idealna atrakcja zarówno dla dzieci, dorosłych, a zwłaszcza rodzin przyjeżdżających do miasta w celach turystycznych i rozrywkowych. 

Kolejkowo Wrocław – gdzie można zobaczyć miniaturowy świat Dolnego Śląska?

Makieta kolejowa miasta znajduje się na dworcu Świebodzkim we Wrocławiu. Miniatura przedstawia życie na wsi, górskie wyprawy turystów oraz codzienne życie mieszkańców. Ponadto, możesz wcielić się tutaj we wszelkie role leśniczych, kupców, narciarzy, pracowników budowlanych, a także wziąć udział w akcji ratunkowej! Dworzec Świebodzki znajduje się w centrum Wrocławia przy Placu Orląt Lwowskich. Można odbyć przyjemny spacer do Kolejkowa od rynku, ponieważ dworzec świebodzki znajduje się niespełna 800 metrów od centrum miasta. Kolejkowo Wrocław to połączenie zabawy i powagi, ponieważ rzetelne budowle oraz najważniejsze wydarzenia historyczne urozmaicone są o dawkę humoru. 

Kolejkowo Wrocław – cennik zwiedzania

Jeżeli bardzo zależy Ci na zobaczeniu makiety, najlepiej zakupić bilety na stronie internetowej Kolejkowo Wrocław. Cennik odwiedzić dostępny na stronie obejmuje zarówno zwiedzanie dworca Świebodzkiego, jak i wystawę w Gliwicach. Makieta kolejkowo Wrocław przedstawia w miniaturowej wersji takie obiekty jak: kamienice wrocławskiego rynku, Karkonosze, późnoklasycystyczny dworzec Świebodzki, a także takie miejsca jak obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce oraz znajdujące się w Sudetach Zachodnich schronisko Szwajcarka.

Kolejkowo Wrocław – godziny otwarcia 

Dworzec Świebodzki i znajdująca się tam makieta Dolnego Śląska jest dostępny do zwiedzania 365 dni w roku w godzinach od 10:00 do 18:00. Wszelkie święta, dni wolne oraz niedziele również można spędzić w Kolejkowo Wrocław. Godziny otwarcia i wszelkie zmiany znajdują się na stronie internetowej, która zaadaptowana jest w taki sposób, żeby turyści mogli szybko i sprawnie znaleźć informacje odnośnie zwiedzania obiektu. Czas wycieczki wynosi około półtorej godziny, aczkolwiek nie jest to wymóg pobytu, ponieważ czas spaceru po tym wspaniałym świecie jest ograniczony tylko do godzin otwarcia obiektu. 

Kolejkowo Wrocław – cena biletów

Zastanawiasz się, ile kosztuje zobaczenia miniaturowej makieta Kolejkowo Wrocław? Cena biletów różni się ze względu na status odwiedzającego. Różnica pomiędzy biletem normalnym a ulgowym wynosi 6 zł, dlatego warto wziąć ze sobą dokument umożliwiający zakup tańszego biletu. Ze zniżek w Kolejkowo Wrocław mogą korzystać renciści, emeryci, osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami oraz dzieci od 3 do 18 roku życia. Osoby poniżej 3 lat nie potrzebują biletu wstępu. Ciekawą możliwością jest zakup tzw. biletów na prezent. Możesz sprawić komuś niespodziankę, kupując specjalną wejściówkę w formie gustownego vouchera, który umożliwia przez trzy miesiące wejście na teren Kolejkowo Wrocław. Cena biletów specjalnych niczym nie różni się od zwykłych wejściówek. Vouchery dostępne są tylko w kasie Kolejkowo Wrocław, jak na ten moment nie można zakupić ich drogą internetową, aczkolwiek placówka pracuje nad taką możliwością.