Jacek Sutryk potwierdza swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach samorządowych

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, w wywiadzie dla TVN24, potwierdził swoje intencje dotyczące startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Przypomniał, że gdy kandydował pięć lat temu, zaproponował dziesięcioletni program dla Wrocławia, który chciałby doprowadzić do końca.

Sutryk był gościem wtorkowego odcinka „Faktów po faktach” na TVN24. Podczas rozmowy miał okazję poruszyć swoje plany i aspiracje polityczne. Potwierdził, że zamierza kandydować w najbliższych wyborach samorządowych. „Tak, ja będę kandydował. Pięć lat temu przedstawiłem program dla Wrocławia na dekadę i chciałbym ten plan zrealizować.”, powiedział prezydent Sutryk.

Dodatkowo, tego samego dnia prezydent Wrocławia uczestniczył w konferencji prasowej zorganizowanej przez ruch samorządowy Tak! Dla Polski, którego jest wiceprezesem. Tam również odniósł się do wyników ostatnich wyborów parlamentarnych. Zwrócił uwagę na duże zaangażowanie obywateli, które przełożyło się na rekordową frekwencję wynoszącą ponad 70%. Oznajmił: „Wygraliśmy pierwszą połowę meczu – wybory do Parlamentu. Wygrała demokracja, wygrała determinacja Polek i Polaków… Teraz przed nami równie ważna druga połowa – wybory samorządowe. Chcielibyśmy utrzymać tę dobrą, profrekwencyjną passę”.