</h1>Kinomural – wrocławska uczta dla zmysłów nadchodzi

Pierwszy weekend września wrocławskie Przedmieście Odrzańskie ozdobi premiera Kinomuralu. Organizatorzy wydarzenia przekonują, że od godziny 19:30 cała okolica zostanie zamieniona w audiowizualny spektakl. Tej nocy na murach zaprezentowanych zostanie siedemdziesiąt pięć dzieł sztuki multimedialnej, autorstwa najbardziej znaczących twórców w tej dziedzinie.

Do stworzenia programu festiwalu przyczynił się zespół kuratorski, składający się z Adriany Prodeus, Petera Burra, Piotra Bartosa i Bartka Bartosa. W tym roku tematem przewodnim są Odmiennych stany świadomości. Twórcy przygotowali sześć sekcji: CHOREOGRAFIA ODMIENNOŚCI, BLACK TRIP, KALEJDOSKOP DOZNAŃ, DREAM BUCKETS, SNY WIELKIE oraz specjalnie dla dzieci – DOBRANOCKA. Każda z nich oferuje niezapomniane wrażenia dzięki animowanym muralom, sztuce wideo, dźwiękowym performance’om oraz instalacjom audio-wideo wykorzystującym nowoczesne technologie, takie jak 3D i kino eksperymentalne.

Wielu z artystów, których prace będą prezentowane podczas Kinomuralu, na co dzień współpracuje z przemysłem muzycznym, modowym, reklamowym oraz z branżą gier wideo, tworząc teledyski, oprawy wizualne czy efekty specjalne. Wydarzenie to stanowi unikalną okazję do zobaczenia ich twórczości na dużej powierzchni ekranów i na żywo.