Grzegorz Schetyna otwarcie popiera Jacka Sutryka jako kandydata na prezydenta Wrocławia

Wybory samorządowe we Wrocławiu stają się coraz bardziej gorącym tematem. Grzegorz Schetyna, senator z ramienia Platformy Obywatelskiej, wyraźnie wskazał swojego faworyta w wyścigu do fotela prezydenta miasta. Jego kandydatem jest nie kto inny, jak prezydent Jacek Sutryk. – Dla mnie obecnie najważniejszym kandydatem jest Jacek Sutryk – oznajmił Schetyna w rozmowie z Radiem Wrocław. Schetyna podkreślił, że Sutryk jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej, ponieważ piastuje urząd z ramienia tej koalicji. Senator PO zapewnił również, że jest otwarty na debatę, jeśli pojawią się inne propozycje kandydatur.

Wbrew temu jednogłośnemu poparciu dla Sutryka w Platformie Obywatelskiej, wciąż pojawiają się spekulacje odnośnie kandydatury Michała Jarosa. Choć poseł nigdy oficjalnie nie ogłosił chęci startu w wyborach na prezydenta Wrocławia, od kilku tygodni jest wymieniany jako jeden z najbardziej prawdopodobnych kandydatów ze strony PO.

Warto przypomnieć, że to Schetyna był tym, który wprowadził Sutryka do polityki ponad pięć lat temu, kiedy to był liderem regionalnych struktur PO na Dolnym Śląsku. Początkowo na kandydatkę na prezydenta Wrocławia proponował profesor Alicję Chybicką, następnie Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Ostatecznie jednak swoje poparcie skierował ku Jackowi Sutrykowi, który był technicznym kandydatem ustępującego Rafała Dutkiewicza.