Globalworth Poland stworzyło innowacyjną rowerownię we wrocławskim biurowcu Renoma

Dział Workplaces firmy Globalworth Poland przekształcił część wrocławskiego kompleksu biurowego Renoma w profesjonalną rowerownię. Ta nowoczesna przestrzeń, o powierzchni około 240 metrów kwadratowych, zapewnia miejsce dla ponad 100 jednośladów. Odpowiada to na rosnące zapotrzebowanie najemców na infrastrukturę dostosowaną do potrzeb cyklistów.

Twórcy projektu uważają, iż kluczowe dla budynków przyszłości jest dostarczenie infrastruktury przyjaznej dla rowerzystów. Rower jest nie tylko ekologicznym środkiem transportu, który wydziela minimalne ilości gazów cieplarnianych, ale także korzystnie wpływa na zdrowie użytkowników. Może istotnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krwionośnego. Z tych powodów rower powinien być pierwszym wyborem jako środek transportu.

Rowerownia w wrocławskiej Renomie została otwarta 15 maja. Jest to jedna z największych tego typu instalacji we Wrocławiu. Położona na poziomie -1, składa się z dwóch modułów. W całym obiekcie można znaleźć prawie 330 stojaków na rowery. W pierwszym module znajduje się magazyn z ponad 100 miejscami na jednoślady, wyposażony w najnowocześniejsze stojaki na rowery: podnośniki BikeUP dla rowerów górskich Velopa Up i OutDoor, a także tradycyjne. Drugi moduł to szatnia w pełni dostosowana do potrzeb użytkowników.