Przeprowadzka różowych flamingów: Nowe luksusowe warunki we wrocławskim zoo

W majowym czasie, różowe flamingi z zoo we Wrocławiu miały okazję przeprowadzić się do swojego nowego domu – pawilonu. Nowe miejsce do życia zapewnia ptakom komfort, który dotąd nie był im znany, oferując między innymi wewnętrzny basen wyposażony w fontannę oraz sypialnię, idealną na chłodne noce. Ta ostatnia jest wyposażona w zbiornik z solanką. Agata Zjawińska, reporterka programu Dzień Dobry TVN, osobiście oceniła, jak te piękne stworzenia adaptują się do nowego otoczenia.

Zoo we Wrocławiu jest dumne z posiadania licznego stada różowych flamingów. Liczy ono aż 52 osobniki, wśród których najstarszym jest Bolek – ma on już 54 lata. Najmniejszym członkiem stada jest natomiast Napoleon. Przed majową przeprowadzką, flamingi zamieszkiwały strusiarnię. Maj jednak przyniósł im nowe możliwości i komfortowe warunki życia.

Kierownik wydziału ptaków, Robert Strasenburg, podkreślał luksusowe warunki, jakie teraz mają flamingi po przeprowadzce. Jak mówił, „Mają teraz basen zewnętrzny i wewnętrzny. Mogą teraz cały rok przebywać na wybiegu, jeśli tylko pogoda na to pozwoli”.

Strasenburg zwrócił również uwagę na fakt, że nowe warunki bytowe dla flamingów mogą przyczynić się do powiększenia stada. Wyrażał nadzieję, mówiąc „Bardzo liczymy, że te warunki, jakie stworzyliśmy im się spodobają i skończy się tym, że doczekamy się małych flamingów”.