Fotowoltaika dla firmy we Wrocławiu. Jakie odniesiesz korzyści?

Realne i odczuwalne oszczędności

To właśnie firmy najmocniej odczuwają skutki podwyżek cen energii. Aby nie obciążać nimi nadmiernie gospodarstw domowych, a jednocześnie pozwolić spółkom energetycznym utrzymać stabilność finansową, podwyżki są „przerzucane” głównie na przedsiębiorców.

Na pewno zauważyłeś, że Twoje firmowe rachunki za prąd w ostatnich latach poszły ostro w górę, co obniża zyskowność Twojego biznesu. Jest to dostateczny argument przemawiający za tym, aby zainwestować we własną instalację fotowoltaiczną, która zredukuje rachunki za energię nawet o 90 proc.

Niezależność od przyszłych podwyżek cen energii

Jeśli myślisz, że prąd w Polsce jest już drogi, to nie mamy dobrych informacji – prawdziwe podwyżki są dopiero przed nami. Niedawno pierwsza spółka energetyczna, Enea, złożyła wniosek o zatwierdzenie nowych taryf na 2022 rok – o 40 proc. wyższych niż obecne! To pokazuje, jak mocno uderzy nas po kieszeni drożejąca energia.

Najskuteczniejszym sposobem na zabezpieczenie się przed podwyżkami jest właśnie firmowa instalacja fotowoltaiczna. Pamiętaj, że im droższy będzie prąd, tym szybciej zwrócić Ci się ta inwestycja.

Możliwość uzyskania dofinansowania na instalację fotowoltaiczną dla firmy

Tak, firmy również mogą korzystać z różnych programów, w ramach których dostępne są dla nich dofinansowania do fotowoltaiki (jeden z kluczowych programów został opisany w tym artykule – https://sunforyou.pl/dotacje-do-fotowoltaiki-wroclaw-z-jakich-opcji-mozna-skorzystac/). Dzięki temu nawet te przedsiębiorstwa, które dysponują mocno ograniczonym budżetem, nie muszą rezygnować z instalacji fotowoltaicznej.

Warto również dodać, że w przypadku zakupu fotowoltaiki na firmę, przedsiębiorca ma możliwość pełnego odliczenia podatku VAT oraz oczywiście podatku dochodowego, co stanowi dodatkową zachętę do tej formy inwestycji.

Bezpieczeństwo energetyczne firmy

Coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców budzą instalacje fotowoltaiczne typu Off-Grid. Mówimy tutaj o instalacji, która wykorzystuje własne magazyny energii do przechowywania nadwyżek wyprodukowanego prądu (nie odprowadza się ich do sieci). Jest to znacznie korzystniejsze rozwiązanie w porównaniu z systemem rozliczeń z zakładem energetycznym. Przede wszystkim jednak instalacja Off-Grid zapewnia przedsiębiorstwu bezpieczeństwo energetyczne – firma będzie mogła kontynuować pracę nawet w razie wystąpienia przerwy w dostawach energii, np. spowodowanej kataklizmem, złą pogodą czy innymi czynnikami niezależnymi od przedsiębiorstwa.

Korzyści wizerunkowe

Nie jest to może pierwsza rzecz, o jakiej myśli przedsiębiorca rozważający zainwestowanie w instalację fotowoltaiczną, natomiast na pewno warto o tym wspomnieć. Firmy, które prezentują postawy ekologiczne, ograniczają negatywny wpływ swojej działalności na środowisko oraz promują technologie z dziedziny OZE, mogą wyłącznie na tym zyskać w oczach swoich klientów i partnerów biznesowych. Jest to ważny element kreowania pozytywnego, atrakcyjnego wizerunku marki przedsiębiorstwa.

Jeśli te argumenty do Ciebie przemawiają i wiesz już, że zainwestujesz w fotowoltaikę na potrzeby Twojej firmy, to kolejnym krokiem powinno być wybranie odpowiedniego wykonawcy. Warto tutaj postawić na markę, która ma duże doświadczenie w projektowaniu i montażu instalacji PV dla biznesu, w tym na cele przemysłowe i produkcyjne.

We Wrocławiu i regionie szczególnie dobrym wyborem będzie skorzystanie z usług firmy Sun For You, która tylko do 2020 roku zainstalowała już ponad milion paneli fotowoltaicznych. Wejdź na stronę https://sunforyou.pl/ i zamów bezpłatny audyt.