Fontanna Multimedialna we Wrocławiu

Jeżeli jesteś miłośnikiem pokazów wodnych wraz z muzyką i światłami, zdecydowanie spodoba Ci się fontanna multimedialna we Wrocławiu. To największa tego typu atrakcja na terenie Polski, a także jedna z największych w Europie. Powierzchnia fontanny wynosi prawie hektar, na którym znajduje się 800 punktów świetlnych, trzy dysze ogniowe oraz 300 dysz wodnych. Wszystkie pokazy robią niebywałe wrażenie, a wielu turystów przyjeżdża do miasta specjalnie w sezonie, aby zobaczyć tę słynną atrakcję. Fontanna Multimedialna we Wrocławiu działa w okresie maj-wrzesień, kiedy to temperatury powietrza sięgają powyżej 15 stopni Celsjusza.

Fontanna Multimedialna we Wrocławiu – godziny pokazów

W sezonie letnim atrakcja funkcjonuje każdego dnia w godzinach 10:00-22:00 z podziałem na pokazy dzienne i wieczorne. Najbardziej popularne są te rozpoczynające się o godzinie 18:00, ponieważ towarzyszy im nie tylko muzyka, ale również różnokolorowe punkty świetlne. Spektakle dzielą się ze względu na rodzaj muzyki, wodnym widowiskom dotrzymują towarzystwa nuty melodii klasycznej, współczesnej, a także ambient oraz pop. Jedną z najlepszych atrakcji wieczornych na Dolnym Śląsku charakteryzuje się właśnie fontanna  multimedialna we Wrocławiu. Godziny pokazów oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie obiektu Hala Stulecia.

Fontanna Multimedialna we Wrocławiu – pokaz na zakończenie sezonu

Uroczyste otwarcie niebywałej atrakcji Wrocławia odbyło się 4 czerwca 2009 roku w ramach dwudziestej rocznicy wolnych wyborów. Od tego czasu, z roku na rok fontanna multimedialna we Wrocławiu cieszy się najlepszą opinią wśród turystów i mieszkańców miasta. Sezon kończy się w październiku, a w ostatnich dniach na Hali Stulecia odbywają się najlepsze pokazy wodne. W sezonie zimowym niecka fontanny oraz otoczenie Pergoli zaadaptowane jest przez lodowisko usytuowane pomiędzy budynkiem Wrocławskiego Centrum Kongresowego a niecką, którą posiada Fontanna Multimedialna we Wrocławiu.

Gdzie znajduje się fontanna multimedialna we Wrocławiu?

Hala Stulecia to najbardziej popularny obiekt w mieście, który stanowi pomnik Wrocławia i jest wielką dumą wśród mieszkańców. Teren ten jest bardzo duży, a na jego terenie odbywają się liczne koncerty, eventy i inne wydarzenia o charakterze kulturowym i rozrywkowym. Zastanawiasz się, gdzie znajduje się fontanna multimedialna we Wrocławiu? Właśnie tutaj, tuż przy Hali Stulecia, niedaleko ZOO oraz Parku Szczytnickiego. Obejmuje kilkaset dysz wodnych, z których woda tryska na wysokość prawie 40 metrów w formie gejzerów, piany, czy mgiełek. Połączenie tańca wody, prawie 800 punktów świetlnych tworzy niesamowity obraz, na którym wyświetlane są przeróżne wizualizacje wraz z muzyką i laserowymi efektami.

Fontanna multimedialna we Wrocławiu – pokaz wodny całkowicie za darmo!

Koszt zobaczenia pokazów wodnych na Hali Stulecia wynosi dokładnie zero złotych. Tym bardziej jest to powód, dla którego powinno się odwiedzić obiekt, będąc we Wrocławiu. Pokazy odbywają się do różnego rodzaju muzyki. Melodie klasyczne obejmują utwory między innymi Beethovena, Wagnera, Bizeta, zaś muzyka współczesna cieszy się kompozycją takich artystów jak Jean-Michel Jarre, Apocalyptica, czy też Faith No More. Przy wyjątkowych okazjach odbywają się pokazy specjalne, natomiast ostatniego dnia funkcjonowania fontanny organizowana jest noc pokazów. Fontanna Multimedialna we Wrocławiu to zdecydowanie jedna z najlepszych atrakcji miasta, którą bez dwóch zdań warto zobaczyć.