Punkt Widokowy w Sky Tower

Wrocław to miasto pełne atrakcji turystycznych, historycznych zabytków, muzeów, parków oraz wiele innych miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć. Z każdym rokiem miasto będące siedzibą województwa dolnośląskiego cieszy się dużą ilością turystów, którzy przyjeżdżają do Wrocławia zarówno w sezonie, jak i w okresie zimowym. Punkt widokowy w Sky Tower to stosunkowo nowa atrakcja miasta, ponieważ powstała w latach 2007-2012. Jest to najwyższy taras widokowy w Polsce pod względem wysokości do dachu oraz wysokości do najwyżej położonego piętra. Punkt widokowy w Sky Tower wraz z dwoma innymi budynkami tworzy kompleks obiektów o charakterze mieszkalnym, handlowo-usługowym, biurowym, a także rekreacyjnym.

Sky Tower – konstrukcja obiektu

Kompleks w stylu nowomodernistycznym składa się z 3 budynków przeznaczonych do innego charakteru funkcji. W pierwszym budynku B1 znajduje się galeria handlowa, a także kręgielnia Sky Bowling. Drugi budynek B2 posiada apartamenty oraz pomieszczenia biurowe. Składa się aż z 51 kondygnacji, gdzie na dachy znajduje się klatka meteorologiczna. To właśnie w B2 znajduje się Punkt widokowy w Sky Tower na przedostatnim piętrze, czyli 49. Budynek trzeci to tzw. żagiel, w którym mieszczą się 52 apartamenty oraz biura. Punkt widokowy w Sky Tower znajduje się na ulicy Powstańców Śląskich w obrębie osiedla Południe. W tym miejscu ówcześnie znajdował się biurowiec Poltegor, który został rozebrany w lipcu 2007 roku.

Punkt widokowy w Sky Tower – cennik biletów

Krajobraz i panorama Wrocławia, którą można zobaczyć z 49. piętra, robią ogromne wrażenie. Zdecydowanie jedną z największych atrakcji miasta jest punkt widokowy w Sky Tower. Cennik biletów różni się ze względu na status odwiedzającego. Bilet ulgowy kosztuje lekko ponad 10 zł, natomiast normalny niecałe 20 złotych. Punkt widokowy w Sky Tower czynny jest do godziny 21, natomiast w weekend obiekt zamykany jest o 22:00. Wjazdy na 49. piętro odbywają się w odstępach 30-minutowych. Dokładne szczegóły odwiedzić dostępne są na stronie wieżowca SkyTower. Bilety możliwe są do zakupienia zarówno w kasie obiektu, jak i na stronie internetowej. Za pomocą specjalnie przeznaczonego maila, można dokonywać rezerwacji grupowej, ponieważ ilość osób na terenie tarasu widokowego jest ograniczona.

Punkt widokowy w Sky Tower – wysokość obiektu

Wieżowiec znajdujący się na osiedlu Południe we Wrocławiu jest miejscem obowiązkowych dla wszystkich miłośników punktów widokowych. Panorama miasta wygląda stąd niesamowicie o każdej porze roku, a niezależność sezonowa obiektu sprawia, że rocznie punkt widokowy w Sky Tower odwiedza prawie 300 tysięcy osób. Pierwotnie projekt obiektu planował, że najwyższa wieża będzie wznosić się na prawie 260 metrów oraz dach na wysokości 221 metrów, gdzie miał znajdować się punkt widokowy w Sky Tower. Wysokość całkowita obiektu wynosi finalnie 215 metrów, a taras widokowy znajduje się na przedostatnim piętrze.

Punkt widokowy w Sky Tower Wrocław – wyścig na szczyt?

Od 2014 roku odbywa się bieg na punkt widokowy w Sky Tower. Wrocław charakteryzuje się wieloma wydarzeniami, koncertami oraz eventami, z których Sky Tower Run stał się bardzo popularną atrakcją. Zainteresowani biegacze startują z ulicy Powstańców Śląskich, skąd biegną na 49. piętro wieżowca. Do pokonania mają blisko 1200 schodów. Pierwszą edycję w roku 2014 wygrał Piotr Ślęzak, który pokonał trasę w 6 minut i 22 sekund, natomiast wśród kobiet wygrała Dominika Wiśniewska-Ulfik, wbiegając na punkt widokowy w Sky Tower w 6 minut i 45 sekund. Następne trzy edycje wygrywał kolejno Piotr Łobodziński – rekordzista biegów po schodach, który w tej dziedzinie zdobył Puchar Świata.