Depilacja przeznaczona dla mężczyzn. Czy warto skorzystać z tego zabiegu?

Dawniej to głównie panie były stałymi bywalczyniami salonów kosmetycznych. Obecnie z różnego typu zabiegów korzystają też panowie. Wzrasta wśród nich świadomość tego, jak dbać o swoje ciało, dlatego w wielu miejscach pojawia się oferta skierowana właśnie do mężczyzn. Jedną z usług, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jest depilacja różnych części ciała. Panowie doceniają możliwość profesjonalnego pozbywania się zbędnego owłosienia. Jednak nadal jest spora grupa, która ma związane z tym wątpliwości. Nic dziwnego, bo mimo wszystko nadal jest to pewna nowość na rynku usług kosmetycznych.

Jakie części ciała mogą wydepilować mężczyźni?

Przyjęło się, że atrybutem męskości jest bujne owłosienie. Jednak czy rzeczywiście ta teoria ma uzasadnienie, czy też bardziej działa tu głęboko zakorzenione przekonanie dotyczące tego, co wypada mężczyźnie? Jeśli włosy na klatce piersiowej, plecach czy podbrzuszu nie są bardzo bujne i ciemne, wtedy można uznać, że wyglądają naturalnie i nie przysparzają problemów. W momencie, gdy jest ich dużo, panowie często uznają, że korzystniej dla ich wyglądu i samopoczucia byłoby się ich pozbyć. Które strefy najczęściej depilują mężczyźni?

Depilacja nóg u mężczyzn

Męskie włosy na łydkach i udach potrafią przysporzyć wielu problemów. Powodują otarcia i czasami utrudniają uprawianie niektórych dyscyplin sportowych. Dla części panów owłosione nogi to irytująca sprawa, ponieważ zakrywają tatuaż, czy zwyczajnie nie wyglądają zbyt korzystnie. Dlatego też mężczyźni decydują się na wosk lub laser łydek, ud, stóp lub nawet całych nóg.

Depilacja pleców i karku

Bujne włosy na plecach przeszkadzają zarówno panom, jak i ich partnerkom. Stwarzają sporo problemów, szczególnie w upalne dnia lata. W takich warunkach ciało intensywnie się poci, a gdy jest owłosione, wzmaga to jeszcze aktywność gruczołów. Panowie narzekają na prodrażnienia i problemy z zachowaniem higieny. Nie czują się przez to komfortowo. Do tego włosy na tych częściach ciała są czasem widoczne, nawet gdy mężczyzna ma na sobie ubranie. Dla osób, które tego nie akceptują, depilacja pleców i karku jest najlepszym wyjściem.

Męska depilacja intymna

Panowie również lubią uczucie gładkiej skóry, szczególnie w tych miejscach, które najmocniej reagują na dotyk. Pozbycie się owłosienia ze stref intymnych to dla wielu większe poczucie komfortu.

Kto najczęściej korzysta z depilacji przeznaczonej dla panów?

Różne zabiegi związane z usuwaniem owłosienia są oczywiście skierowane do wszystkich mężczyzn, którzy mają ochotę skorzystać z tej opcji. Jednak jest kilka grup, które szczególnie docenią zalety gładkiej skóry. Są to przede wszystkim sportowcy. Osoby, które zawodowo uprawiają różne dyscypliny, powinny szczególnie dbać o swoje ciało. Dzięki temu łatwiej jest im utrzymać higienę, a często też osiągać lepsze wyniki. Brak włosów oznacza bowiem mniejsze tarcie i możliwość wykonywania precyzyjnych ruchów.

Z myślą o sportowcach salon Time For Wax Wrocław przygotował specjalne pakiety takie jak:

  • pakiet pływaka;
  • pakiet triathlonisty;
  • pakiet biegacza;
  • pakiet kolarza.

W ramach tych zabiegów usuwa się za pomocą wosku owłosienie ze stref, które są kluczowe przy uprawianiu danej dyscypliny. Panowie, którzy skorzystali z tej opcji, podkreślają, że widzą znaczną różnicę między treningami i zawodami odbywanymi przed i po zabiegu. Czują się pewniej z tym, jak prezentuje się ich ciało, a także nie martwią się podrażnieniami spowodowanymi intensywnym poceniem się w trakcie wysiłku.

Poza sportowcami, z męskiej depilacji korzystają też osoby zajmujące się modelingiem czy działające w branży artystycznej. Dla nich szczególnie ważne jest to, jak prezentuje się ich ciało, ponieważ jest to naturalna część ich pracy. Często takie niuanse decydują o dostaniu kolejnego angażu. Nic więc dziwnego, że całościowa depilacja jest dla nich czymś zupełnie naturalnym.

Ostatnia grupa klientów salonów kosmetycznych to osoby, które cenią sobie zadbany wygląd. Klatkę piersiową, plecy oraz kark chętnie depilują bywalcy siłowni. Jest to dla nich szczególnie ważne, bo gładka skóra lepiej uwidacznia zarys mięśni. Dzięki temu można lepiej ocenić efekty treningów. Z kolei ręce i nogi depilują miłośnicy tatuażu. Brak włosów podkreśla to, co widnieje na ich ciele.

Zalety męskiej depilacji wykonywanej woskiem

Mężczyźni cenią sobie konkretne rozwiązania. Niezależnie od tego, jaki argument skłonił ich do umówienia się na depilację, z pewnością chcą, aby jeden zabieg rozwiązał ich problem na dłużej. Dlatego dobrym wyborem będzie pozbycie się zbędnego owłosienia za pomocą wosku. Specjalnie przygotowaną mieszanką pokrywa się wtedy wybrane partie ciała, po czym zrywa całość jednym, sprawnym ruchem.

Zabieg nie zawsze jest przyjemny, ale odrobinę bólu wynagradza idealnie gładka skóra. Plus jest też taki, że poza włosami usuwane są też cebulki. To sprawia, że z czasem owłosienie jest coraz słabsze i mniej uciążliwe. To koronny argument, który zachęca panów do regularnego umawiania się na depilację.