Decydujący moment dla Panthers Ultimate: Mistrzostwa Europy EUCF we Wrocławiu

Wejście w najważniejszy okres sezonu oznacza dla zespołu Panthers Ultimate udział w nadchodzących mistrzostwach Europy EUCF. Ta kluczowa impreza sportowa, na której wrocławska drużyna wykazać ma się na tle innych zespołów z całego kontynentu, zaplanowana jest na koniec września i początek października. Znakiem szczególnym tej edycji mistrzostw jest fakt, że odbędą się one we Wrocławiu. Drużyna Panthers Ultimate, dumnie nosząca tytuł aktualnych mistrzów Polski, planuje poważnie rywalizować podczas turnieju, by zdobyć wysokie miejsca. Przygotowano również specjalny klip promujący nie tylko zespół, ale i piękno miasta Wrocławia, jako gospodarza tego prestiżowego wydarzenia.

Zdaniem „Panter”, jak często nazywa się zespół Panthers Ultimate, prawdziwe sportowe emocje zaczynają się 29 września. Wtedy to wrocławska drużyna zmierzy się z Tchac Ultimate – drużyną z Francji, która może poszczycić się tytułem ćwierćfinalistów mistrzostw świata z 2018 roku oraz pozycją 12. drużyny na świecie z poprzedniego roku. Drugim przeciwnikiem „Panter” będzie zespół Ranalegh Ultimate z Irlandii, który w ubiegłym roku zgarnął tytuł mistrzów Europy.

Mistrzostwa Europy EUCF przyciągną na trybuny ponad tysiąc zawodników z różnych krajów Europy, co oznacza intensywne rywalizacje i sportowe emocje na najwyższym poziomie. Zawody, które potrwają trzy dni (od 29.09 do 1.10), odbędą się na wrocławskich Polach Marsowych i Stadionie Olimpijskim, co podkreśla prestiż i wagę tego wydarzenia.