"Dawno temu w Warszawie" – Jakub Żulczyk odwiedzi Wrocław z promocją swojej nowej powieści

Wrocław przygotowuje się na wizytę znanego pisarza Jakuba Żulczyka, który niebawem ma pojawić się w mieście. Autor, znany z bestsellera „Ślepnąc od świateł”, przyjedzie promować swoje najnowsze dzieło literackie o tytule „Dawno temu w Warszawie”. W tej powieści będziemy mieli okazję ponownie spotkać bohaterów, którzy zapadli nam w pamięć z wcześniejszej książki.

Za sprawą „Dawno temu w Warszawie”, czytelnicy mają możliwość śledzenia dalszych losów dobrze im znanych postaci ze „Ślepnąc od świateł”. Akcja powieści przenosi nas do stolicy Polski, która zmaga się z pandemią, a mieście rządzą obostrzenia. Napięcie emocjonalne osiąga swój szczyt, a życie codzienne staje się coraz bardziej skomplikowane.

Żulczyk, pisząc w swoim unikalnym stylu, przenosi czytelników w podróż przez różne zakątki metropolii i ukazuje skomplikowane relacje pomiędzy ludźmi. Przez pryzmat jego słów, obserwujemy Warszawę, która pod wpływem pandemii staje się równie bezbronna jak małe dziecko. Autor sugeruje również, że ci, którzy do tej pory skrywali się w cieniu, teraz mają szansę przejąć kontrolę.