Atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić we Wrocławiu!

Wrocław to jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc na mapie Polski. To zupełnie zrozumiałe, ponieważ we Wrocławiu można znaleźć wiele ciekawych atrakcji turystycznych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Oto najbardziej kuszące propozycje, których absolutnie nie można przegapić.

Hala Stulecia i Park Szczytnicki

Absolutnym numerem jeden na liście każdego turysty, który uda się do Wrocławia będzie Hala Stulecia. To budowla wzniesiona w latach 1911-1913, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W bliskiej odległości od Hali Stulecia znajdują się m.in. wrocławska Fontanna Multimedialna i Ogród Japoński. Godne podkreślenia jest to, że w Hali Stulecia regularnie odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, w tym m.in. koncerty, widowiska, mecze i spektakle. Każda zainteresowana osoba może poznać historię Hali Stulecia, wystarczy odwiedzić Visitor Centre i rzucić okiem na dostępne mapy, szkice, nagrania, filmy i makiety.

Drugą propozycją jest Park Szczytnicki, do którego można udać się z całą swoją rodziną i zorganizować tam piknik lub też pobawić się z dziećmi. Park zadziwia swoim niecodziennym klimatem, dużą dawką zieleni oraz możliwością swobodnego spacerowania czy też jeżdżenia na rowerze. Każdy wybiera dla siebie najdogodniejszą formę spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

ZOO i Afrykarium

Będąc we Wrocławiu nie można ominąć tamtejszego ZOO. Turyści znajdą w nim ponad 10 tysięcy zwierząt, a do tego będą mogli podziwiać takie miejsca, jak:

  • Pawilon Terrarium – gady oraz płazy,
  • Odrarium – fauna i flora rzeki,
  • Terytorium Panter – pantery śnieżne i pantery mgliste,
  • Wilcza Ostoja – zapoznanie się z warunkami życia wilków,
  • Ptaszarnia – rzadkie gatunki ptaków,
  • Małpiarnia – z makakami, leniwcami czy też wyjcami,
  • Krokodylarnia – z krokodylami i surykatkami.

Zdecydowanie najpopularniejszym miejscem we wrocławskim ZOO jest jednak Afrykarium (Oceanarium). To kompleks składający się z ponad 20 basenów, w którym to można obserwować życie i zwyczaje ryb, gadów, płazów oraz ssaków. Jak wskazuje nazwa są to gatunki pochodzące z Afryki.

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to zabytkowa część Wrocławia, która spodoba się przede wszystkim dojrzałym turystom. Idealna propozycja dla zwolenników długich spacerów oraz zakochanych. Można tam zwiedzić m.in. kościół pw. św. Idziego oraz kościół pw. św. Marcina. Na szczególne uznanie zasługują również pozostałości po książęcym Zamku Piastów. Jeśli ktoś ceni sobie przebywanie na świeżym powietrzu oraz wspaniałą architekturę, z pewnością będzie bardzo zadowolony.

Dzielnica Czterech Wyznań

Niezwykle atrakcyjnym miejscem na mapie Wrocławia jest Dzielnica Czterech Wyznań. Znajduje się niedaleko wrocławskiego Rynku. Na tym obszarze znajdują się cztery świątynie różnych wyznań, a mianowicie: rzymskokatolicki kościół św. Antoniego z Padwy, prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, synagoga Pod Białym Bocianem i ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej. Dzielnica ta jest też nazywana Dzielnicą Czterech Świątyń.

Po więcej ciekawych informacji o Wrocławiu warto zajrzeć na https://nawakacje.eu.