11 listopada na Placu Wolności będzie potańcówka

Każda okazja jest dobra, żeby potańczyć. A jeśli akurat w dany dzień wypada jakaś szczególna data, to już nie ma nawet o czym mówić. Tak uznali też organizatorzy Wrocławskiej Potańcówki Niepodległości. Jak sama nazwa wskazuje, odbędzie się ona 11 listopada.

Czy trzeba umieć tańczyć, żeby wziąć udział w potańcówce?

Najczęstszą wymówką osób, które nie chcą iść na potańcówkę jest „nie potrafię tańczyć”. Ale czy faktycznie jest to dobry powód? Chodzi przecież o to, żeby się dobrze bawić. Wystarczą jedynie szczere chęci i dobre towarzystwo. Braki w warsztacie tanecznym nie powinno być żadną przeszkodą.

Czasem jednak blokadą jest obawa przed ośmieszeniem się. Wpadamy w nieracjonalną iluzję, że na pewno wszyscy wokół mają lepsze umiejętności od nas. Czujemy się wtedy gorsi, ale zwykle okazuje się, że nie mamy do tego powodu. Wystarczy się raz przełamać, żeby potem już czuć się dobrze w nowej sytuacji.

Potańcówka pod gołym niebem

Już niedługo będzie miała miejsce specjalna potańcówka. Zorganizuje ją Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a jej miejsce to Plac Wolności. Będziemy więc mieli okazję potańczyć pod gołym niebem. Miejmy więc nadzieję, że nie pogoda nie popsuje nam planów. Muzyką zajmie się DJ Ewelina GRA.

Jaka muzyka poleci z głośników podczas podstawówki? Skoro mowa o święcie narodowym, to oczywiście będą to polskie hity. O ich dobór oczywiście zadba zdolna DJ-ka, która dobrze wie, jak rozkręcić imprezę. Oczywiście wstęp jest wolny, więc każdy chętny będzie mógł się do tej muzyki pobawić. Nie ma więc co zwlekać i 11 listopada udać się na Plac Wolności.

Czy można świętować na wesoło?

Święto Niepodległości zwykle kojarzymy z poważną atmosferą. Towarzyszą mu marsze, przemówienia i patriotyczne piosenki. Ale czy to oznacza, że nie można w ten dzień się dobrze bawić? W końcu rocznica ta jest szczęśliwa, bo oznacza odzyskanie wolności, na jakie Polacy czekali przez bardzo wiele lat.

Jeśli więc interesuje nas wesołe obchodzenie rocznicy 11 listopada, to mamy idealną okazję. Wybierzmy się tego dnia na Plac Wolności we Wrocławiu i weźmy udział w potańcówce.