Analitycy z McKinsey zachwyceni Wrocławiem

Wrocław jest miastem, które już nie raz wyróżniło się na tle innych europejskich miast. Jest wiele powodów, dla których stolica Dolnego Śląska zasługuje na uznanie i renomę, którą już de facto ma. Potwierdzić to mogą nie tylko mieszkańcy, ale i osoby przyjezdne. Chodzi zarówno o turystów, jak i przedsiębiorców, którzy mieli okazję robić we Wrocławiu intratne interesy.

Analitycy z firmy McKinsey również nie kryją swojego podziwu. W raporcie, którzy sporządzili, możemy zobaczyć wiele mocnych stron miasta, które stawiają je w bardzo dobrym świetle. Między innymi wspomniano o branży IT, która ma się tutaj po prostu świetnie. W dzisiejszym świecie nic nie może istnieć bez odpowiedniego wsparcia technicznego. Wrocławianie jednak mogą być o to spokojni, bo ich sprawy sieciowe są w dobrych rękach.

Wrocław polskim rekordzistą

Warto wspomnieć, że Wrocław jest polskim rekordzistą, jak chodzi o wzrost dochodów. W czasach kryzysu, gdzie bardzo trudno utrzymać się na powierzchni i generować zyski, mowa o jakimkolwiek wzroście często wydaje się wykluczona. Stolica Dolnego Śląska nie musi się w ogóle martwić o „wychodzenie na zero”, gdyż jej dochody są na naprawdę wysokim poziomie.

Wspomniani wcześniej analitycy zauważyli również, że na wysokim poziomie jest tutaj dynamiczność rozwoju. Wrocławianie w większości znajdują bezbłędne sposoby na poprawianie swojej jakości życia i osiągają znakomite rezultaty.