Amstaff wtargnął na plac zabaw i zaatakował dziecko, właściciel odpowie przed sądem

Głogowscy policjanci zatrzymali 43-letniego właściciela psa rasy amstaff, który odpowiedzialny jest za atak na dzieci na osiedlowym placu zabaw. Według wyjaśnień złożonych przez mężczyznę do zdarzenia doszło, kiedy otworzył drzwi swojego mieszkania, a pies, wykorzystując moment jego nieuwagi, wybiegł z mieszkania i znalazł się w okolicach placu zabaw. Właściciel wybiegu za pupilem, jednak nie miał zbyt wiele czasu na reakcję, ponieważ amstaff zdążył już zaatakować bawiące się w tym miejscu dzieci.

Wskutek ataku psa do szpitala trafiła 10-letnia dziewczynka, która doznała obrażeń ciała. Obrażenia powstałe u dziesięciolatki nie zagrażają jej życiu, jednak ze względu na ich powagę dziewczynka wymagała hospitalizacji.

Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna, który był właścicielem psa, jest pod wpływem alkoholu, miał on prawie pół promila alkoholu w organizmie. Właściciel amstaffa trafił do aresztu, a jego czworonożny przyjaciel na obserwację weterynaryjną. Okoliczności wydarzenia są badane przez policję, jednak właścicielowi psa grozi do roku pozbawienia wolności.