9 edycja Nocy Bibliotek w całej Polsce

Sobotni dzień, 7 października, zostanie oznaczony kolejnym, dziewiątym już wydarzeniem zorganizowanym przez wybrane biblioteki w całym kraju. W Dolnym Śląsku udział w Nocy Bibliotek weźmie 31 placówek, w tym filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, zlokalizowana przy ulicy Krzywoustego – informuje Radiu Wrocław Agnieszka Nieścior.

Podczas tego jednodniowego wydarzenia organizatorzy planują szereg atrakcji dla czytelników. Znajdą się wśród nich różnego typu aktywności, takie jak spotkania z autorami, gry terenowe, spacery, sesje fotograficzne w fotobudce, a także przedstawienia teatralne oraz koncerty i wystawy.

Dodatkowo, Katarzyna Matz informuje o specjalnych atrakcjach dla najmłodszych. We Wrocławskim Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama, dzieci będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach literackich, malarskich i filmowych inspirowanych Japonią, które poprowadzą doświadczeni animatorzy.

Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00 i wymaga wcześniejszego zapisu. Jak wynika z danych, w 2022 roku we Wrocławiu odnotowano 111 677 wizyt czytelników w 60 filiach bibliotecznych.