Bezpośrednie połączenia kolejowe z Wrocławia do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby powracają dzięki nowemu rozkładowi Kolei Dolnośląskich

W niedzielę wchodzi w życie nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich, który przynosi wiele zmian. Znów będzie możliwe podróżowanie bez przesiadek z Wrocławia do takich miejscowości jak Jelenia Góra czy Szklarska Poręba. Ciekawą opcją jest także możliwość skorzystania z pociągów prowadzących do nadmorskich Międzyzdrojów oraz Świnoujścia.

Podróżni znów będą mogli cieszyć się z dogodnych, bezpośrednich połączeń do „stolicy” Karkonoszy oraz popularnego kurortu górskiego – Szklarskiej Poręby. To wszystko dzięki zakończeniu prac remontowych w XIX-wiecznym tunelu kolejowym znajdującym się w Trzcińsku.

Po ponownym uruchomieniu tunelu czas podróży pociągiem między dworcami we Wrocławiu Głównym a Jeleniej Górze został skrócony do około 2 godzin i 15 minut. Natomiast najbardziej ekspresowy pociąg Kolei Dolnośląskich na tej trasie, KD Sprinter Książ, pozwoli na pokonanie tej trasy nawet w zaledwie 1 godzinę i 51 minut – jak podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.