26-letni obcokrajowiec zatrzymany za celowe potrącenie policjanta w Kobierzycach

Nieprawidłowa postawa na drodze 26-letniego cudzoziemca, który usiłował uniknąć kontroli drogowej i w rezultacie potrącił funkcjonariusza, doprowadziła do jego zatrzymania w poniedziałek. Incydent, który miał miejsce w niedzielę w miejscowości Kobierzyce, skutkował średnim stopniem obrażeń ciała u funkcjonariusza drogówki potrąconego przez kierującego citroenem.

Informacje o intensywnych działaniach podjętych przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz wrocławskiej komendy miejskiej, które doprowadziły do zatrzymania sprawcy, udostępnił Zespół Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Jak wynika z informacji zawartych w komunikacie, mężczyzna podejrzany o potrącenie policjanta ruchu drogowego został zatrzymany w poniedziałek po incydencie, który miał miejsce około godziny 7:30 w niedzielę rano w Kobierzycach.

Zdarzenie nastąpiło, gdy patrol ruchu drogowego zdecydował się na kontrolę citroena. Kierujący pojazdem w pierwszej chwili zastosował się do polecenia i zatrzymał samochód. Jednakże, podczas wykonywania czynności kontrolnych przez funkcjonariuszy, niespodziewanie ruszył z miejsca, potrącając jednego z nich i zaczął uciekać. Policjant, który doznał średnich obrażeń ciała, został przetransportowany do szpitala na dalsze leczenie – czytamy w komunikacie.