Wrocław: Przeciekający dach Starego Ratusza zostanie poddany remontowi

Wrocławski Stary Ratusz, znaną zabytkową budowlę, czeka w przyszłości konieczność przeprowadzenia renowacji dachu, który w trakcie opadów atmosferycznych ma tendencję do przeciekania.

Marcin Obłoza, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, informuje, że część dachu Starego Ratusza stanowi szklane zadaszenie. Element ten został zamontowany na dziedzińcu obiektu w 1999 roku. Pomimo próby uszczelnienia przeciekającego przykrycia w zeszłym roku, problem nie został ostatecznie rozwiązany. Marcin Obłoza zapowiedział, że w planach na przyszły rok jest realizacja większego remontu tego elementu, którego celem będzie całkowite wyeliminowanie problemu przecieków.

Szczegóły dotyczące kosztów inwestycji nie są jeszcze znane – przede wszystkim dlatego, że wykonawca prac remontowych nie został do tej pory wybrany. Obłoza odnosi się także do kondycji reszty dachu zabytkowej budowli.

Według rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, więźba dachowa Starego Ratusza jest w dobrym stanie i nie ma obecnie konieczności przeprowadzania większych prac remontowych. Zabytkowy budynek jest regularnie kontrolowany, a każdego roku dokonuje się wyboru firmy specjalizującej się w konserwacji i serwisowaniu obiektów miejskich – co obejmuje także prace związane z dachami. Jeśli chodzi o dach Starego Ratusza, wszelkie pojedyncze ubytki powstające na przykład pod wpływem pogody są na bieżąco naprawiane. Dodatkowo, drewniana więźba dachu jest chroniona przez czujniki dymowe – dodaje Obłoza.