10. Nocny Wrocław Półmaraton: Utrudnienia w ruchu drogowym oraz zmiany w kursowaniu MPK

Impreza sportowa o nazwie 10. Nocny Wrocław Półmaraton zostanie zainicjowana w najbliższą sobotę o godzinie 22:00. Wydarzenie to spowoduje pewne komplikacje dla użytkowników dróg, które zaczną się pojawiać już przed startem biegu. W związku z tym wydarzeniem, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne planuje wprowadzić modyfikacje w funkcjonowaniu wielu linii autobusowych i tramwajowych. Po zakończeniu maratonu, przewidziano także dodatkowe kursy tych środków transportu, aby zapewnić transport uczestnikom imprezy.

Maraton nocny we Wrocławiu rozpocznie się dokładnie o godzinie 22:00 na terenie Stadionu Olimpijskiego. W tegorocznym wydaniu imprezy uczestniczyć ma około 11 tysięcy biegaczy. Trasa przeznaczona dla uczestników maratonu przebiega dookoła ścisłego centrum miasta, co oznacza, że przez kilka godzin można spodziewać się różnego rodzaju problemów z poruszaniem się po mieście.

Biegacze pokonają trasę prowadzącą wzdłuż ulicy Różyckiego, następnie przekroczą Most Szczytnicki kierując się w stronę placu Grunwaldzkiego. Kolejnym punktem trasy będzie plac Społeczny, po czym uczestnicy maratonu przebiegną wzdłuż ulicy Pułaskiego. Następnie zawrócą, korzystając z ulic Kościuszki i Kołłątaja, i skierują się w kierunku placu Dominikańskiego. Dalej trasa prowadzi wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego, a później przez Podwale, Piłsudskiego i Sądową, przechodzi przez Kępę Mieszczańską i Ostrów Tumski kierując się ku ulicy Sienkiewicza. Ostatnie kilometry prowadzą m.in. przez Most Pokoju, plac Grunwaldzki, Most Zwierzyniecki i zielone tereny Wielkiej Wyspy.

Ze względu na takie ukształtowanie trasy maratonu, MPK zostało zmuszone do wprowadzenia zmian w rozkładach jazdy kilkudziesięciu linii tramwajowych i autobusowych. Zmiany te wejdą w życie o godzinie 20:30, a szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie przewoźnika. Dodatkowo, dla uczestników biegu uruchomione zostaną trzy specjalne linie autobusowe oraz dwie linie tramwajowe. Oczekuje się, że wszelkie utrudnienia związane z organizacją maratonu dobiegną końca około godziny 2:00 w nocy.