Wakacyjne koncerty organowe w bazylice św. Elżbiety wracają, z młodymi polskimi twórcami na czele

W związku ze zbliżającym się nowym wydarzeniem muzycznym, zapraszamy do udziału w kolejnym recitalu z serii koncertów organowych, które odbędą się w bazylice św. Elżbiety. Tym razem będziemy mieli okazję wysłuchać utalentowanych młodych polskich muzyków, którzy wykonają swoje utwory na niedawno odrestaurowanych organach Michaela Englera, po 46 latach ich nieobecności. Adam Sokulski będzie pierwszym z nich, prezentując swoje umiejętności na koncercie, który odbędzie się w piątek 14 czerwca o godzinie 19.00. Co ważne, dla wszystkich miłośników muzyki, wstęp na ten koncert jest całkowicie bezpłatny! Zachęcamy do zapoznania się z programem koncertu organowego w bazylice św. Elżbiety.

Projekt ten jest patronowany przez wiele znanych osobistości, w tym Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, Rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu prof. dr hab. Krystiana Kiełba oraz Proboszcza parafii garnizonowej pw. św. Elżbiety ks. prałata płk. Janusza Radzika.

Chociaż zasadniczą funkcją organów jest służenie kościołowi, to dla umilenia życia parafian i miasta Wrocławia, zdecydowaliśmy się na cykl koncertów organowych. Do tej pory odbyło się ich 52, przyciągając około 20 tysięcy entuzjastycznie reagujących słuchaczy. W tym roku zamierzamy kontynuować tę tradycję aż do końca września, organizując koncerty każdego piątku o godzinie 19.00.

Przez całe lato, na organach Michaela Englera będą występować wybitni soliści, w większości młodzi mistrzowie organów. Ich koncerty potrwają od czerwca do września, a każdy kto zechce będzie mógł je odsłuchać bazylice św. Elżbiety.