Zmiany w szeregach Radiowej Wrocławii: Anita Białek zastępuje Marcina Rosińskiego

Po ostatnim posiedzeniu Rady Mediów Narodowych, które odbyło się w piątek, Marcin Rosiński przestał pełnić funkcję prezesa Radia Wrocław. Decyzją Rady, na fotel prezesa została powołana Anita Białek, co potwierdza sekretariat Rady Mediów Narodowych.

Rosiński dowodził Radiem Wrocław od 2019 roku. Jego kariera związana była z mediami już od wielu lat, gdzie przez dłuższy okres czasu był zatrudniony w Telewizji Polskiej. Przez ten okres swojej kariery pracował dla takich stacji jak TVP3 Wrocław oraz TVP Info.

Nowa prezes, Anita Białek, jest osobą nieobcą w mediach. Pracuje jako wykładowca na Wrocławskiej Akademii Biznesu. W latach 2010-2012 pełniła obowiązki dyrektora generalnego oraz redaktora naczelnego TVP Wrocław. Dodatkowo, jest członkiem rady nadzorczej ZECSerwisu oraz była dyrektorem biura komunikacji i marketingu w Polskiej Spółce Gazownictwa.

Jej wieloletnie doświadczenie mediowe jest jeszcze bardziej rozbudowane. Od 2001 do 2018 roku była związana z Radiem Rodzina, gdzie pracowała jako dziennikarz i redaktor wydania. Między 1994 a 2000 rokiem widzowie mieli szansę ją oglądać jako prezenterkę we wrocławskim oddziale Telewizji Polskiej. Do jej doświadczenia zawodowego można również dodać stanowisko specjalisty ds. PR i komunikacji w PKO B.P.