Awaria ciężarówki na ulicy Mokronoskiej we Wrocławiu

W popołudnie piątkowego dnia, 14 lipca, doszło do nieprzewidzianego zdarzenia na ulicy Mokronoskiej we Wrocławiu. Ciężarówka z przyczepą zjechała niespodziewanie z drogi, kończąc swój bieg na poboczu, gdzie przewróciła się na bok. Powstała sytuacja zmusza służby do podjęcia decyzji o ewentualnym zamknięciu tej części drogi na zachodzie Wrocławia, co jest konieczne dla bezpiecznego usunięcia pojazdu.

Incydent wydarzył się tuż po godzinie 15. Lokalizacja to ulica Mokronoska, niedaleko miejsca, gdzie krzyżuje się z ulicą Kwiatkowskiego, również we Wrocławiu. Kierowca dużego samochodu ciężarowego z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i skręcił w kierunku pobocza, spadając do rowu. Pojazd przewrócił się na bok. Pierwsze informacje wskazują, że kierujący pojazdem nie doznał żadnych obrażeń.

Zdarzenie nie wpłynęło na płynność ruchu aż do godziny 16.30. Oczekiwano na przybycie pomocy drogowej oraz specjalistycznego sprzętu potrzebnego do usuwania ciężarówki z rowu. Wydobycie tir’a może jednak spowodować znaczne komplikacje dla kierowców planujących przejazd drogą numer 347 w stronę Kątów Wrocławskich. Istnieje prawdopodobieństwo, że ulica Mokronoska będzie musiała być całkowicie zamknięta dla ruchu podczas trwania prac.