Złodziej, który napadł na pocztę we Wrocławiu został zatrzymany przez policję po udanym śledztwie

Siły policyjne Wrocławia, w tym funkcjonariusze Komendy Miejskiej oraz Komisariatu Stare Miasto, współpracując ze sobą, zdołały wyśledzić i zatrzymać mężczyznę podejrzanego o napad na lokalną placówkę pocztową. Napastnik został schwytany bezpośrednio po incydencie.

Podejrzany, przed dokonaniem rabunku, użył paralizatora, by obezwładnić dwie pracownice poczty. Następnie skradł pieniądze z kasetki i uciekł z miejsca zdarzenia. W desperackiej próbie utrzymania skradzionego łupu, ten 33-letni mężczyzna usiłował uzbroić się w łańcuch, aby zaatakować pracownika ochrony.

Na podstawie zgromadzonych dowodów i materiałów sądowej, mężczyźnie został nałożony areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Ze względu na ciężar popełnionych przestępstw, grozi mu kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Napastnik wtargnął do Urzędu Pocztowego we Wrocławiu 10 maja br., gdzie używając paralizatora obezwładnił dwie pracownice. Skradł pieniądze z kasetki i na próżno próbował zaatakować łańcuchem pracownika ochrony, aby utrzymać skradzione dobra.