Zderzenie trzech pojazdów na wrocławskiej ulicy – kierowca busa nie zdołał wyhamować

W godzinach porannych, w okolicach 7:00, na wrocławskiej ul. Lotniczej doszło do stłuczki, w której uczestniczyły trzy samochody osobowe. Miejsce kolizji to fragment tej ulicy, znajdujący się przy skrzyżowaniu z ul. Metalowców. Na miejscu zdarzenia interweniują siły ratownicze – straż pożarna i policja.

Według informacji przekazanych przez dyżurnego z jednostki straży pożarnej, wypadek miał miejsce blisko miejsca, gdzie droga schodzi z wiaduktu, a dokładniej – przy zjeździe na skrzyżowanie z ulicą Metalowców. W wyniku zdarzenia uszkodzenia odniosło cztery pojazdy, w tym jeden bus. Kierujący pojazdami powinni spodziewać się utrudnień na trasie prowadzącej do centrum miasta.

Policja podaje, że przyczyną zdarzenia było klasyczne najechanie na tył kolejnego pojazdu. Kierowca busa nie zdołał wyhamować na czas i przez to doprowadził do kolizji. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych.

Pomimo powagi sytuacji, nie doszło do żadnych obrażeń u uczestników zdarzenia. Przy tym warto podkreślić, że w jednym z samochodów znajdowało się dziecko. Chociaż od czasu kolizji upłynęło już kilka godzin, nadal lewy pas Lotniczej w kierunku centrum miasta pozostaje nieprzejezdny. Na miejscu nadal pracują policjanci.