Ponowny wzrost liczby pasażerów na lotnisku we Wrocławiu

We wrocławskim porcie lotniczym odnotowano wzrost liczby pasażerów korzystających z usług lotniczych. W maju br. liczba użytkowników wyniosła 342 tysiące, co oznacza przyrost o 24 tysiące w porównaniu do analogicznego miesiąca 2019 roku, który również był rekordowy. Należy podkreślić, że sezon wakacyjny dopiero się zaczyna, co daje nadzieję na kolejne rekordy w tym zakresie.

Sukces ten pokazuje, że maj okazał się miesiącem wyjątkowo udanym dla wrocławskiego lotniska, jeżeli chodzi o liczbę obsłużonych podróżnych. Przedstawiciele Portu Lotniczego Wrocław prognozują dalsze wzrosty w najbliższym czasie, a także przewidują, że rok 2023 może przynieść nowy rekord, ustalając liczbę obsłużonych pasażerów na poziomie 3,8 miliona.

Analizując preferencje osób korzystających z połączeń niskokosztowych do krajów położonych na południu Europy, można zauważyć, że największą popularnością cieszyły się Włochy. Tę destynację wybrało aż 42 tysiące podróżnych. Kolejne na liście najchętniej odwiedzanych krajów były Hiszpania, z 21 tysiącami turystów, oraz Grecja, do której udało się 15 tysięcy osób.

Warto też zwrócić uwagę na znaczący wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń czarterowych. W przypadku Turcji odnotowano 33 tysiące podróżnych, natomiast w Grecji i Egipcie odpowiednio 10 tysięcy oraz 4 tysiące osób zdecydowało się na taką formę przelotu.