Wypadki drogowe na ulicy Legnickiej we Wrocławiu: Pijany motocyklista powoduje karambol z udziałem sześciu pojazdów

Informacje zebrane przez Wojciecha Jabłońskiego, przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, na miejscu zaistniałego wypadku, ujawniają, że przyczyną kolizji był nietrzeźwy motocyklista. Analiza krwi wykazała obecność 1,6 promila alkoholu, co potwierdziło stan nietrzeźwości.

Młody mężczyzna w wieku 28 lat, prowadzący jednoślad, nie zachował się odpowiedzialnie na drodze i spowodował zderzenie z innym motocyklem.

Kompleksowość zdarzenia jest znaczna – w całym incydencie uczestniczyło więcej pojazdów niż początkowo zakładano. Oprócz dwóch motocykli w karambolu brały udział aż cztery samochody (początkowe raporty podawały o udziale trzech aut i dwóch motocykli).

Twórca całego zamieszania został przewieziony do szpitala. Kiedy jego warunki zdrowotne na to pozwolą, zostanie aresztowany przez stróżów prawa. Ostateczna decyzja o jego przyszłości leży teraz w rękach prokuratora.

Na ulicy Legnickiej we Wrocławiu, nieco przed godziną 18, miało miejsce zderzenie – trzy samochody osobowe i dwa motocykle były zaangażowane w karambol. Jeden z motocykli pozostał przewrócony na środku jezdni.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się dwie jednostki straży pożarnej, służby medyczne oraz policja. Jak ustalono, łącznie w każdym z pojazdów znajdowało się sześć osób. Jeden z motocyklistów otrzymał natychmiastową pomoc w karetce, podczas gdy reszta osób nie doznała poważnych obrażeń.